Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Tüm Bilinenler

Brz Konuk
Brz Konuk
3 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Tüm Bilinenler

Ubisoft yeni Assassin’s Creed oyunu olan Assassin’s Creed Valhalla ‘yı iki gün önce duyurmuş, dün ise 4 dk. uzunluğunda bir sinematik fragman yayınlamıştı. Oyun hakkında çokta fazla detaya sahip olmasak da elimizdeki bilgileri sizinle paylaşalım istedik.

Sinematik Fragman

Vikingler, baskınlar, yağmalar, karanlık çağlar ve Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gereken bilgiler.

⁃ KARAKTER

Assassin’s Creed Valhalla, halkını Norveç’ten ve İngiltere krallığına götüren bir Viking akıncısı olan Eivor’u takip ediyor. Oyuncular, Eivor karakterini erkek veya kadın olarak seçebilecekler ve saçlarını, sakallarını, dövmelerini, kıyafetlerini, savaş boyalarını ve teçhizatlarını özelleştirebilecekler.

7

⁃ TARİH ve YERLER

Valhalla, Eivor’un Viking halkının Norveç ve İngiltere’nin dört krallığı arasında seyahat ettiği dokuzuncu yüzyıl Avrupa’sında bulunuyor: Wessex, Northumbria, Doğu Anglia ve Mercia, gibi krallıklar yer alacak. Ubisoft, oyuncuları o zamanların Norveç havalarına girmelerini amaçlamış.

1

⁃ YERLEŞİM

Ubisoft, Valhalla’nın Viking yerleşiminin oyuncunun eviymiş gibi hissettirmesini istemiş. Oyun oyuncuların yerleşimlerini nasıl büyüttüklerine bağlı olarak çeşitli etkinlikleri içinde barındırıyor olacak.

3

⁃ SAVAŞ ve İTTİFAKLAR

Eivor ve Vikingler, Wessex Kralı Aelfred’in güçlü Sakson direnişiyle karşı karşıya kalacaklar. Diyalog seçimleri ve Valhalla dünyasını etkileyecek “Siyasi İttifaklar” da dahil olmak üzere hikayede kararlar alınması gerekecek.

4

⁃ DÖVÜŞ MEKANİKLERİ

Valhalla, diğer oyunlara nazaran daha fazla düşmana karşılaşılacağı için çift elli silah sistemine ağırlık verilmiş. Karakterin sahip olduğu teçhizat, oyun avantajlarını görsel özelleştirmeyle dengeleyecek ve oyuncular neyi savaşa sokacağını ve yerleşimde ne bırakacaklarını seçecekler.

5

⁃ GEMİ SEYAHATİ

Valhalla oyununun gemisinin mekanikleri, geliştirme ekibinin AC: Black Flag’ten esinlendiği deniz savaşlarından ilham almış ve Eivor’da akınlar yaparak kaynak ve para elde edebilecek.

6

⁃ YAN ETKİNLİKLER

Oyun, İskandinav geleneklerine uygun tutularak yarışmalarında avlanma, balık tutma, zar atma gibi kendi yörelerine ait yarışmalar barındıracak.

2

Dil Desteği ( Maalesef Türkçe Yok)

  • Seslendirme: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca (İspanya), Rusça, Portekizce (Brezilya), Japonca
  • Menü + Alt yazılar: İspanyolca (Latin Amerika), Korece, Çince (Geleneksel), Çince (Basitleştirilmiş), Arapça, Tayca

Assassin’s Creed Valhalla, hem yeni nesil konsollar için hem mevcut nesil konsollar için hem de PC ve Google Stadia için bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyor. Ayrıca Xbox’ın yaptığı açıklamaya göre oyunu şayet Xbox One için satın alırsanız, Xbox Series X konsoluna geçiş yaptığınız taktirde, oyunu tekrar almanıza gerek kalmayacak.

Oyun ön siparişe de açılmış durumda ve PC platformu için fiyatları ise Ultimate Edition 495 TL, Gold Edition 449 TL ve Standart Edition ise 269 TL. Ön sipariş verenler için ayrıca “The Way of the Berserker” görevi ekstra olarak verilecek.

Assassin’s Creed’in bu yeni oyununu oynamak için heyecanlanıyor musunuz? Yorumları alalım…

 

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
3 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir