PCKONSOL

Assassin’s Creed Valhalla’da 25 Farklı Düşman Tipi Bizi Bekliyor

Assassin’s Creed Valhalla’da 25 Farklı Düşman Tipi Bizi Bekliyor

Ubisoft’un 17 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak Vikingler zamanında geçen açık dünya RPG oyunu  Assassin’s Creed Valhalla’da farklı kombat sistemleri bizleri bekliyor.

Ubisoft’ta anlatı yönetmeni (narrative director) olarak görev yapan Darby McNevitt, GamingBolt ile yaptığı bir röportajda Eivor’un çeşitli düşmanlarla karşılaşacağını söyledi.

Zaten artık Assassin’s Creed serilerinde daha fazla ve çeşitli düşmanlarla karşılacağımızı biliyorduk, lakin McNevitt’e göre Valhalla’da 25 farklı özgün düşman olacak, her bir düşmanın da kendine has savaş biçimi, zayıflıkları ve davranışları olacakmış. Bizler de bu düşmanların zayıf noktalarını kullanarak bitirici vuruşumuzu kullanacak ve böylelikle savaşı kendi lehimize çevirebilecekmişiz. Ayrıca bazı düşmanların Eivor’u zorlayacağının altını çizmiş McNevitt, zira bu düşmanlar ya takım halinde saldıracakmış ya da etraftaki objeleri aktif bir biçimde kullanacakmış.

Assassin’s Creed Valhalla’da silahların hangi ele alındığı ile ilgili zaten bir özelleştirme vardı. Örneğin balta ve kılıcın sağ veya sol elde olması bitirici vuruşun etkisini ve hatta animasyonunu değiştirebiliyor ve böylelikle Eivor’un kendine savunması da bir bakıma özelleşmiş oluyor. Özellikle Viking temasını ele alan savaşın, kanın ve vahşetin hep doruklarda seyredeceği bu oyunda böylesine kombat mekanikleriyle ve özelleştirmelerle karşılaşmamız, oyunun değerini de gözümüzde yükseltiyor. Merakla yeni haberleri bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu