İlginç Haberler

Assassin’s Creed: Valhalla’da Kopyala Yapıştır Karakter mi Var?

Assassin’s Creed: Valhalla’da Kopyala Yapıştır Karakter mi Var?

Ubisoft bu sefer de, oyuncuların görüşlerini ikiye bölen, Assassin’s Creed Valhalla karakteri ile ilgili tartışmaya yol açtı. Sizce geliştiriciler mi tembel, yoksa karakterin Kassandra’ya benzerliği mi amaçlanıyor?

Ubisoft, aynı oyun öğelerini tekrar tekrar kullanmasıyla ünlü bir şirket. Hayranları bunun uzun zamandır farkında. Bir bakıma, şirketin stratejisi bu. Tabi ki bunda yanlış bir şey yok ancak Fransız devi son zamanlarda zaten imaj sorunları yaşadığından oyuncular geliştiriciler için tembellik olarak gördükleri bir şeyi yakaladılar.

Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek Assassin’s Creed Valhalla’dan bir karakter olarak Randvi, önceki bölümdeki kahramana biraz fazla benziyor gibi. Hayranlar, özellikle Kassandra ile neredeyse aynı olan saç stilini beğenmediler. Saç modeli, Reddit ve Twitter’daki tartışmaların konusu oldu.

Oyuncular bunun ya aşırı çalışan ve düşük maaşlı geliştiricilerin bir ürünü olduğunu ya da köşeleri kesip varlıkları tekrar kullanan üşengeç geliştiricilerin ürünü olduğunu düşünüyor ve bizce de böyle bir durum AAA (büyük bir yayıncı tarafından üretilen oyun) oyununa yakışmıyor. Yeni kahramana sinirlenen hayranların tweet’lerinde “Kassandra’yı kopyala ve yapıştır” ifadeleri yer alıyor. Benzerlik bir tesadüf mü yoksa 3B modellerin yeniden kullanılmasının bir sonucu mu bilinmiyor. Peki ya Ubisoft, durum hakkında bir açıklama yapacak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu