Avatar 2’nin Sualtı Teknolojisini Kullandıkları Yeni Set Fotoğrafları

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Avatar 2’nin Sualtı Teknolojisini Kullandıkları Yeni Set Fotoğrafları

James Cameron Avatar devam filmi için sualtı sahneler çekiyor.

Set fotoğraflarından anlaşıldığı kadarıyla film ekibi sualtı yaşamı anlatmak için daha önce denenmemiş, yeni yolları deniyor.

Yönetmen James Cameron’ın bir havuzun üzerindeki bir platforma tünemiş olduğunu ve aşağıdaki suyun altındakilere talimatlar verdiğini görebilirsiniz. Ayrıca kamera ekibinin, ekipman için kauçuk bir botla birlikte harekete geçtiğini de görebilirsiniz.

Filmlerinde teknolojinin sınırlarını her zaman zorlayan Cameron, suyu yansıtan ve sahneleri etkileyen ışığı durdurmak için akıllıca bir hile yapıyor. Havuzu çevreleyen beyaz malzemeyi görüyor musunuz? İşte o malzeme ışığı keserek görüntünün sualtında daha da net olmasını sağlıyor. Bu malzeme sualtı çekimlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir top katmanıdır ve aktörlerin ihtiyaç duyduklarında yeniden yüzmek gibi ekstra işlevleri de vardır.

Avatar 2, 17 Aralık 2021’de piyasaya sürülme planı devam ederken, Cameron da sonraki filmleri aynı anda çekiyor. Avatar 3’ün 22 Aralık 2022’de ; Avatar 4’ün 19 Aralık 2025’te, Avatar 5’in 17 Aralık 2027’de piyasaya sürülmesi düşünülüyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir