Oyun HaberleriPC

Baldur’s Gate 3 2022’ye Kadar Erken Erişimden Çıkamayabilir

Erken erişime sahip olanlar çoktan heveslerini giderecek kadar oynadıklarından yakınacaktır...

Larian Studios’a göre ekibin Baldur’s Gate 3’ün 1.0 versiyonunu çıkartması için halen daha çok çalışması gerekliymiş. Ekibin, oyunu tahmini 2022 yılında erken erişimden çıkarması bekleniyor.

6 Ekim 2020’de PC ve Google Stadia için erken erişime açılan Baldur’s Gate 3’ün 1.0 versiyonu her ne kadar oyun severler tarafından bu sene beklense de Larian Studios’un katıldığı bir röportaj, bu hevesi hemen suya düşürdü. Destructoid’in gerçekleştirdiği röportaja göre Larian Studios’un CEO’su Swen Vincke, geliştiricilerin önünde upuzun bir yol olduğunu dile getirdi. Vincke, ekibin oyunun son aşama unsurlarını henüz geliştirmediğini ancak işin, iyi bir hızda ilerlediğini ve ekibin neyi nasıl yapacağını bildiğini garanti etti.

Her ne kadar 2022, uzun bir zaman gibi gözükse de CEO, oyunun ne kadar erken erişimde kalacağını belirtmedi. Bu da çıkış tarihine yakınlaştıkça olası bir ertelenmenin olabileceği yönünde yorumlanabilir. Oyun severler Divinity Original Sin ile Baldur’s Gate’i bu noktada karşılaştırabilir zira serinin birinci oyunu erken erişimde beş ay geçirmişken ikinci oyun ise bir yıl geçirmişti. Buna rağmen biliyoruz ki Baldur’s Gate 3, bu seriden daha büyük bir yapım ve 2022, oldukça makul geliyor.

Kaynak
Game Pressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu