Baldur’s Gate 3’e Türkçe Dil Desteği Eklendi

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
5 Dk Okuma Süresi

Karmaşık ve zor İngilizcesi yüzünden keyif almaktan daha çok kafa yorduğumuz oyunları bilirsiniz. Böyle oyunları ana dilimizde oynamamız haliyle oyunu oldukça keyifli hale getiriyor. Ancak bazı oyunlar vardır ki, Türkçe dil desteği eklenme şansı ufacık da olsa varsa, oyunu oynamayıp beklediğimiz oluyor. İşte bu oyunlardan biri olan Baldur’s Gate 3 de nihayet Türkçe dil desteğine kavuştu.

Dün geliştirici stüdyo Larian Studios müjdeyi verdi – Baldur’s Gate 3’e Türkçe altyazı ve arayüz desteği eklendi! Patch 6 güncellemesi ile birlikte, oyunu artık Türkçe oynayabiliyoruz. İşte bu harika bir haber! Belirtmek isterim ki, güncelleme dün yayınlandı. Ayrıca güncelleme ile gelen değişikliklere ve yeniliklere dilerseniz bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

*Hala daha Erken Erişim de olan Baldur’s Gate 3’ün mağaza sayfalarına ulaşmak için Steam ve GOG bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Baldur’s Gate 3’ün Tanıtım Bülteninden

Partini topla ve dostluk, ihanet, fedakârlık, hayatta kalma ve mutlak güç arzusuyla dolu bir hikâyede Unutulmuş Diyarlar’a dön.

İçinde, kaynağı beynindeki Zihinyüzen olan gizemli yetenekler uyanıyor. Direnip karanlığı ona karşı kullan. Veya yozlaşmışlığı kucakla ve kötülüğün zirvesi ol.

Divinity: Original Sin 2’nin yaratıcılarından Zindanlar ve Ejderhalar dünyasında geçen yeni nesil bir RYO geliyor.

Baldur's Gate 3

Geniş Zindanlar ve Ejderhalar ırklarından ve sınıflarından seçim yap veya bizzat oluşturduğun geçmişe sahip orijinal bir karakterle oyna. Unutulmuş Diyarlar ve ötesindeki bu yolculukta maceralara çık, yağma yap, savaş ve aşk yaşa. Yalnız oyna ve yoldaşlarını dikkatle seç veya çok oyunculu modda dört kişiye kadar bir partiyle oyna.

Baldur's Gate 3

Kaçırılmış, enfekte ve kayıp. Bir canavara dönüşüyorsun ama içindeki yozlaşma büyüdükçe gücün de büyüyor. Bu güç hayatta kalmana yardımcı olabilir ama bunun bir bedeli olacaktır. Parti içinde kurduğun güven bağı her yetenekten daha çok işine yarayabilir. Şeytanlarla, varlıklarla ve diğer kötücül dünya dışı güçlerle çatışmalara girerek Unutulmuş Diyarlar’ın kaderine karar vereceksin.

Baldur's Gate 3

Yeni Divinity 4.0 motoruyla yapılan Baldur’s Gate 3 size eşi benzeri olmayan bir keşif, deney özgürlüğü ve seçimlerinize reaksiyon gösteren bir dünya sunar. Harika sinematik anlatım, şimdiye kadarki en büyük dünyamızı keşfederken sizi karakterlerinize her zamankinden daha da yakınlaştırır.

Baldur's Gate 3

Unutulmuş Diyarlar geniş, detaylı, çeşitli bir dünyadır ve etrafınızda keşfedilmeyi bekleyen birçok sır bulunur. Dikeylik, keşfin önemli bir parçasıdır. Karanlıkaltı’nın derinliklerinden Üst Şehir’in parlak çatılarına dek yolculuk ederken sinsilik yap, dal, kaz, tırman ve zıpla. Nasıl hayatta kalacağın ve dünyada nasıl iz bırakacağın sana kalmış.

Baldur's Gate 3

Savaşta güçlerinizi birleştirmenize ve kendi görevlerini ve hedeflerini takip etmeleri için partinizi bölmenizi sağlar. Mükemmel planı birlikte oluşturun… veya arkadaşlarınızın en az beklediği an bir kaos oluşturun.

02 Bullets points

Her biri kendi eşsiz özelliklere, hedeflere ve dünya konusunda bakış açısına sahip olan elle oluşturulmuş sıfırdan bir tecrübe sunar. Hikâyeleri genel hikâyeyle örtüşür ve seçimlerin onların hikâyelerinin kefaretle mi, kurtuluşla mı, hâkimiyetle mi yoksa diğer olası sonuçlarla mı sonuçlanacağını belirler.

03 Bullets points

D&D 5e kurallarına göre düzenlenmiştir. Takım bazlı öncelik, avantaj ve dezavantaj, zar etkenleri, savaş kameraları, genişletilmiş çevresel etkileşimler ve stratejiyi ve önseziyi ödüllendiren yeni, akıcı bir savaş.

04 Bullets points

Seçimlerini yap ve zarı at. Kimi oynarsan oyna, ne atarsan at, dünya ve sakinleri hikâyene tepki verecek.

05 Bullets points

Savaş dışında bile olsan etrafındaki dünyayı her an durdurabilmeni sağlar. Savaş başlamadan önce taktiksel bir avantaj görürsen veya kesin bir stratejiyle soygun yapmak istersen veya şeytani bir tuzaktan kaçmak istersen işe yarayabilir. Partini böl, pusu hazırla ve karanlıkta dolanarak kendi şansını yarat!

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3’ün SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit
  • İşlemci: Intel i5-4690 / AMD FX 4350
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 150 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir