Bu Mod, Mount And Blade 2: Bannerlord’u Gerçek Zamanlı Stratejiye Çeviriyor

Bloc isimli bir YouTube kullanıcısı, Mount and Blade 2: Bannerlord oyununu gerçek zamanlı strateji oyununa çeviren "Age of Bannerlord" modunu tanıttı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Türk asıllı bir şirket olmasıyla ülkemizde yoğun bir ilgi ve alakayla takip edilen Talewords Entertainment’ın ünlü oyun markası Mount and Blade serisini yüksek ihtimalle görmüş, işitmiş ya da oynamışsınızdır. İçerisinde irili ufaklı birçok mod barındıran bu yapımlar oyuncular nezdinde de oynanabilirliğini yüksek ölçüde arttırıyorlar. Mount and Blade markasının son ürünü olan Bannerlord’da da belirtilen mod desteği bulunuyor ve iyi kötü birçok modu görmemizi sağlıyor.

Bannerlord üzerinde Bloc isimli bir YouTube kullanıcısı tarafından geliştirilen ve oyunu gerçek zamanlı stratejiye çeviren bu mod, gerçek zamanlı strateji olduğunu bas bas bağırır cinsten adını Age of Bannerlod olarak almış. Bloc isimli bu mod geliştiricisi, mod hakkında kısa bilgilendirmeler vermek adına yayınladığı videosunda ise modun “neredeyse her şeyi” değiştirdiğini de söyüyor.

Age of Bannerlord Modunun Videosu

Modun getirdiği bazı yenilikler ise şu şekilde:

  • Yeni bina seçenekleri
  • Kilidinin açılmasını bekleyen yeni bir dönem
  • Oyuncuların askeri birimleri seçebildiği, görevleri sıraya koyabildiği ve işçi grupları gibi bilgileri içeren bir panele erişebildiği iyileştirilmiş kullanıcı arayüzü
  • Savaş birimlerini gruplandırma ve tutumlarını seçme seçeneği
  • Geliştirilmiş düşman yapay zekası
  • Tüm savaş birimlerini kontrol edebilme
  • Moda göre ayarlanmış yapay zeka hizip geliştirme

Bloc, yayınladığı videoda da belirttiği üzere mod hakkında uzunca bir oynanış videosunu da yakın zamanda paylaşacak ve neler sunduğu bize gösterecek. Daha fazla detay için o zamanı beklememiz gerekecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir