M&B II: Bannerlord Steam Deck’te Harika Çalışıyor

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Steam Deck’in çıkışı yavaş yavaş yaklaşırken, popüler oyun geliştiricileri de Steam Deck hakkındaki fikirlerini ve görüşlerini konuşmaya başladılar. Bunların arasında Mount & Blade II: Bannerlord‘un bu cihazda çok iyi çalıştığını söyleyen TaleWorlds’den Mustafa Korkmaz da bulunuyor. 

Kormaz, Valve’ın avuç içi oyun bilgisayarı Steam Deck hakkında olumlu açıklamalar yaptı. Kendi geliştirdikleri oyunları olan Mount & Blade II: Bannerlord’un Steam Deck’te orta ayarlarda 60 FPS aldığını ve bu FPS değerlerine savaş alanında 500 asker bulunduğu halde ulaşıldığını söyledi. Buna ek olarak çok oyunculu modunun anti hile sistemi ile birlikte harika çalıştığını da açıkladı.

Bannerlord’a Steam Deck İçin Yeni İyileştirmeler Gelebilir

Mustafa Korkmaz TaleWorlds’de oyun motorundan sorumlu programcı olarak görev yapıyor. Bu yüzden de neden bahsettiğini gayet iyi biliyor. Ayrıca geliştirici, Mount & Blade II: Bannerlord’a, oyunu Steam Deck’in özelliklerine daha da uygun hale getirecek iyileştirmeler eklemek istediklerini de söyledi. Planları arasında, dokunmatik ekranda sanal bir klavye, kontrolcü için tasarlanmış optimizasyon ve kontrol iyileştirmeleri bulunuyor. Ayrıca Korkmaz, bu seçeneği henüz test etmediklerinin altını çizse de Steam Workshop üzerinden mod yüklemede sorun yaşanmaması gerektiğini de düşünüyor.

Son olarak ilk Steam Deck’in sevkiyatlarının 28 Şubat’ta başlayacağını hatırlatalım.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir