Bannerlord’un Yeni Güncelleme ile Gelen Yenilik ve Değişiklikler

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Geliştirici TaleWorlds, Mount & Blade II: Bannerlord’a güncellemeler getirmeye devam ediyor. Bu yıl içerisinde nihai sürümüne kavuşacak olan oyuna son zamanlarda kapsamlı 2 yeni güncelleme geldi.

e1.5.10 ve e1.6.0 beta güncellemeleri yakın bir zamanda çıkış yaptı. Fakat geliştirici ekip bu güncellemelerden önce farklı bir güncelleme yayınlamayı tercih etti. Bu güncelleme daha önce gelen güncellemelerin sorunlarını ve hatalarını ortadan kaldırıyor. Ayrıca yeni gelen 2 güncellemeyi de çok yakından ilgilendiriyor.

Gelen ilk değişiklik, Kalradya’nın tarihini daha ayrıntılı olarak açıklayan giriş videosu oldu. Bu videoyu yeni bir serüvene başlarken izlemesi oldukça keyifli olacak. Yeni bir serüvene başlarken, oyunu oynayacağınız zorluğu seçerken yararlı önerilen sunan kampanya zorluk ön ayarlarına göz atmayı unutmayın. Bu ön ayarlar oyunun zorluğunu kendi sevdiğiniz oynama biçiminize göre ayarlamanıza izin veren zorluk seçeneklerine bir dizi ekleme yapıyor.

1.6.0 güncellemesi oyuna Ironman modu ekledi. Bu ne demek oluyor derseniz ise bu ayar kayıt dosyanızı yalnızca tek bir dosya ile sınırlıyor. Oyun içerisinde tabi ki de kaydetmeden ayrılamıyorsunuz. Bu modu denemek istiyorsanız oldukça uzun süre ayırmanız gerekiyor.

Oyunun kaydetme/yükleme ekranına kaydettiğiniz oyunları hatırlama konusunda size yardımcı olacak bir dizi yenilik eklendi. Özellikle birden fazla oyunu aynı anda oynuyorsanız devam etmek istediğiniz hikayeyi hatırlamak için hafızanızı zorlamanıza artık gerek yok. Kayıtlı oyunu açarken karakterinizin yeteneklerinin bulunduğu bir dizi görsel olacak. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için mevcut olarak kaydettiğiniz oyun dosyalarını tekrardan kaydetmeniz gerekiyor. Aksi taktirde bu özellik henüz sizde etkin olmayabilir.

Karakter seviye sistemine oldukça önemli bir değişiklik geldi. Karakterlerinizin seviyelerini yükseltirken karakterinizin öğrenme oranlarını etkilenmeyecek. Karakterinizi geliştirirken artık daha özgür ve kontrol sahibi olacaksınız.

Oyunun en önemli özelliklerinden olan siyaset ve diplomasiye de bir dizi değişiklik geldi. Artık dizinizi bükmek size daha fazla ödül sağlayacak. Bu ödüller efendinizden size hediye silah, zırh ve elit birimler. Krallık savaşı sekmesine eklenen yeni sayfa ile hangi savaşlara katıldığınızı daha rahat görebilirsiniz. Krallık savaşı sekmesine yoldaşlarınıza görev ataması yapabileceğiniz yeni parti sistemi de geldi. Kampanya haritasındaki davranışları etkilemek için bağımlı taraflara yönelik kullanabileceğiniz genel tutumlar eklendi. Bunlar savunmacı, saldırgan ve tarafsız. Vasallarınızı kendilerini öldürmeden daha rahat yönetebilirsiniz.

Oyun çıkış yapalı neredeyse 1 yıl olsa da oyunu büyük oranda değiştiren güncellemeler eklenmeye devam ediyor. Oyun nihai sürümde bizleri daha da tatmin edebilir.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir