İÇERİKLER

Batman Arkham City Bugüne Kadar Kaç Kopya Sattı?

Batman Arkham City Bugüne Kadar Kaç Kopya Sattı?

Michael Elkind adlı çalışanın  LinkedIn hesabı sayesinde, Batman: Arkham City ‘nin satışlarının 12.5 milyon kopyayı aştığını ve gelirin 650 milyon Dolar’ın üzerinde olduğunu öğrendik.

Elkind, 2010-2012 yıllarında Warner Bros. Interactive Entertainment’ın küresel oyun pazarlama Departmanının Başkanıydı ve Elkind çalışmalarını çoğunlukla Batman: Arkham City’nin reklamına odaklamıştı. Bu nedenle, böyle bir bilginin güvenilirliği  kabul edilebilir düzeydedir.

Eğer satılan kopya sayısı neden dikkat çekici derseniz, çünkü oyunun sonuçlarının en son 2012 Şubat’ta  açıklanan bilgilere göre oyunun 6 milyon kopya sattığı söylenmişti.

Söz konusu 12.5 milyon kopyanın bireysel platformlarda nasıl dağıtıldığını bilmiyoruz. Steamspy’nin ücretli versiyonunun tahminlerine göre, sadece Valve’in Steam Mağazasında 3.1 milyon kişi oyuna sahip. Bununla birlikte, kutulu veya Windows Live ve Origin gibi platformlarda satıldığı için PC baskısının sonuçlarını tam olarak yansıtmamaktadır.

Batman: Arkham City, 2011’in sonlarında, ilk olarak Xbox 360 ve PlayStation 3’te ve bir ay sonra PC’de piyasaya sürüldü. 2012 yılında, oyun Nintendo Wii U için çıkış yaptı. PlayStation 4 ve Xbox One’da, oyun Remastered Batman: Return to Arkham ve Batman: Arkham Collection setlerinin bir parçası olarak satıldı.

Oyun ilk çıktığında aldığı puanlardan dolayı başarılı bir oyun diyebiliriz. Oyunun PS3 sürümü, metacritic’te 96′lık bir skora sahip. Xbox 360 için puanı 94’ken, PC sürümü için de 91 puana sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu