Tarihsel Birinci/Üçüncü Şahıs Savaş Oyunu, Battle Cry of Freedom’ın Çıkış Tarihi Açıklandı

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Flying Squirrel Entertainment, birinci ve üçüncü şahıs olmak üzere iki farklı kamera açısı sunan tarihsel temellere dayanan Battle Cry of Freedom‘ın 1 Mart’ta çıkacağını açıkladı. Bu duyuruyu kutlamak içinse oyun için yeni bir fragman yayınladı.

Battle Cry of Freedom, 19. Yüzyıl Amerika’sında geçen gerçek zamanlı birinci ve üçüncü şahıs bir savaş oyunu. Aynı zamanda Battle Cry of Freedom oyunculara Amerikan İç Savaşı’nda Birlik veya Konfederasyon olarak yeniden savaşma fırsatı sunuyor.

Uzun menzilli misket tüfekleri ve yıkıcı toplardan çeşitli ölümcül yakın dövüş araçlarına kadar geniş bir silah yelpazesine sahip olacağı söylenen bu oyunda, aynı anda 400 oyuncuya kadar ulaşan devasa çok oyunculu savaşlarda yer alacak. Ayrıca oyun, Komutan Savaşları adı verilen başka bir modu da destekleyecek. Bu modda oyuncular, yapay zeka kontrollü askerlerden oluşan bir bölüğün kontrolünü ele geçirecekler. Buradaki asıl güzel olan şey ise bu modun sunucu başına 800’e kadar Bot’u desteklemesi.

Sadece bu da değil, Battle Cry of Freedom da yok edilebilir ortamlar da olacak; köprüleri yıkabilir, ağaçları devirebilir, duvarlarda delikler açabilir ve çitleri havaya uçurabilir olacak. Buna bir de dinamik bir hava sistemi de eklenince işler oldukça ilginç hale gelebilir diye tahmin ediyoruz. Geliştiricinin açıklamasına göre, rüzgar ve şimşek ağaçları kıracak, yağmur ve sis görüşü azaltacak. 

Son olarak, Battle Cry of Freedom, yalnızca hız ve bükülme oranını modelleyerek değil aynı zamanda nem, sıcaklık, hava yoğunluğu, yerel yerçekimi, rüzgar yönü ve rüzgar gücü gibi faktörleri de hesaba katarak gerçek hayattaki mermi fiziğini gerçekçi bir şekilde simüle edecek.

Battle Cry of Freedom Çıkış Tarihi Duyuru Fragmanı

Dilerseniz oyunun Steam sayfasına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir