Dört Yıllık Battle Royale Oyununun 2023’de Serverları Kapanıyor

Proletariat’ın sihirle harmanlanmış battle royale oyunu Spellbreak, daha fazla rekabete dayanamadı.

Alperen Kağan Şimşek
2 Dk Okuma Süresi
Spellbreak Battle Royale

Sihir tabanlı battle royale oyunu Spellbreak, önümüzdeki sene sunucularını kapatıyor. Oyunun yapımcı ve yayıncı firması olan Proletariat, 2018 de piyasaya sürülen oyunun sunucularını 2023’ün başında kapatacağını açıkladı.

Proletariat’ın sihirle harmanlanmış ve battle royale gibi rekabetin çok olduğu bir türde öne çıkmak için çabalayan Spellbreak, daha fazla piyasada kalamayacak. Oyun ilk çıktığı zamanlarda büyük bir oyuncu kitlesi çekmiş olsa da son zamanlarda ki oyuncu kitlesi fazla değil gibi duruyor.

Oyunun kapatılması için bir neden verilmese de tahmin etmek zor değil, zira firma da sunucuları kapatacağını şöyle duyurdu:

Dört yıldan fazla elemental sihir ve büyü kombinasyonlarından sonra, Spellbreak’in gelişimini sonlandırmaya karar verdik . 2023 yılı başında sunucular kapatılacaktır. 2018’den beri Hollow Lands’te bize katılan milyonlarca oyuncuya teşekkür ederiz; inanılmaz bir yolculuk oldu.

“Vizyonumuz, oyunculara iç savaş büyüsünü ortaya çıkarma şansı verecek olağanüstü hareket ve sınıf özelleştirmesi ile yeni, çok oyunculu bir aksiyon büyü oyunu yaratmaktı. Birlikte yarattığımız büyülü dünyaları ve deneyimleri keşfettikleri için oyun topluluğundaki herkese minnettarız. Spellbreak , ekibimizin tasarım ve geliştirmede yeni sınırları zorladığını gören iddialı bir projeydi ve gelecekte yeni başlıklar yaratırken yenilik yapmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Son olarak oyunu serverları kapanana kadar PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC üzerinden oynamaya devam edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir