Battlefield 2042 Steam’de Battlefield V’in Gerisine Düştü

Battlefield 2042 her geçen gün kan kaybediyor.

Geliştiriciliğini DICE’ın üstlendiği ve Electronic Arts’ın sevilen serisinin son oyunu Battlefield 2042, daha ikinci ayını tamamlamamış olmasına rağmen çeşitli nedenlerle kan kaybediyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde sektörün önemli isimlerinden Tom Henderson kendi Twitter hesabında ilginç bir bilgi paylaştı. Kaynağı Steamcharts.com olan bu bilgi, Battlefield 2042 ve Battlefield V’in anlık kullanıcı sayılarını gösteren bir grafikti. Grafiğe göre Battlefield 2042, bir hafta öncesine kadar anlık ortalama 48,000 oyuncuya sahipken şu sıralar oyunda sıkça karşılaşılan hatalar nedeni ile 19,000 anlık oyuncuya kadar geriledi ve anlık ortalama 23,000 kişi tarafından eş zamanlı olarak oynanan Battlefield V’in gerisine düştü.

Battlefield 2042 İçin İşler Çok da Yolunda Değil

Battlefield 2042 Kasım ayında sorunlu bir şekilde çıkış yaptığından beri oyunun geliştirici DICE için işler pek iyi gidiyor gibi görünmüyor. Oyun çeşitli hatalarla çıkış yaptı ve bunları düzeltmek, DICE’ın gelecekteki içerikleri için kullanabileceği çoğu kaynağı tüketiyor gibi duruyor. Aynı zamanda firmanın “öncelik vermesine rağmen” silah hissi ve dengeleme sorunlarını çözememesinin yanı sıra oyun içerisinde skor tablosu ve sesli sohbet gibi özelliklerin getirilmemesi oyuncuların canını iyice sıkmışa benziyor.

Tüm bunların yanında bir de oyun içerisinde Boris karakteri için Noel baba kıyafeti geleceği bilgisinin sızması, Battlefield 2042’nin gerçekçi atmosferine ve estetik anlayışına tamamen ters düşeceğinden dolayı oyuncu kitlesi tarafında büyük tepki görmüştü. Bu durum da birçok oyuncunun EA Games’in Fortnite’ın “kozmetiklerden para kazanma” stratejisini denemeye çalıştığını düşünmesine neden olmuştu. Neyse ki firma aldığı bu sert tepkilerden sonra planlarını yeniden gözden kararı almıştı.

DICE, oyunun ilk çıktığı günden beri hataları düzeltmek için çeşitli güncellemeler yayınlıyor ve Battlefield hayranlarının oyun hakkındaki endişelerini Twitter üzerinden cevaplamaya çalışıyor. Fakat hala çözüme kavuşmayan birçok problem oyunda oldukça can sıkıyor.

İyi tarafından bakacak olursak, hataların düzeltilmesi ve kayda değer içeriklerin oyuna eklenmesinin ardından birçok oyuncunun Battlefield 2042’ye geri dönme ihtimali yüksek, ancak o zamana kadar Battlefield hayranları sorunların çözülmesini beklerken serinin önceki oyunlarını oynamaktan keyif alıyorlar gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu