Battlefield 2042’nin Yeni Çok Oyunculu Modu Hazard Zone Hakkında Ne Biliyoruz?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Halihazırda Battlefield 2042‘yi artık daha çok sahnede görmeye başlamışken oyunun yeni modu Hazard Zone’dan bahsetmemek olmazdı.

DICE, Battlefield 2042’nin çıktığı vakitte üç ana çok oyunculu mod ile birlikte geleceğini zaten duyurmuştu. Klasik fethederek ilerleme mantalitesine sahip All-Out Warfare ve oyunun kurallarını kendinizin oluşturabileceği Battlefield Portal modlarının yanına artık kimin yer aldığını öğrenmiş olduk.

c1

Hazard Zone ne içeriyor?

Öncelikle geliştiriciler bunun bir başka battle-royale formülüne sahip bir eklenti olmadığını dile getiriyor. Ekipler arası iş birliği, Hazard Zone’da temel bileşen olacak.

PS4 ve Xbox One için altı, PC için sekiz tane dört kişilik takım, bir uydudan veri taşıyıcılarını ele geçirmeye çalışacak. Taşıyıcılar toplandıktan sonra ekip, tahliye noktasına giderek haritadan ayrılacak. Modda iki tahliye zaman aralığı olacak ve bunlar 12 dakikalık rauntların başında ve sonunda yer alacak. Dolayısıyla ekibinizle birlikte ne zaman ayrılacağını spesifik olarak kararlaştırmanız gerekiyor.

hazard zone

Bazı taşıyıcılar AI tarafından kontrol edilen botlar ile korunuyor olacak. Botlarla çatışmaya girmeniz halinde konumunuz, diğer oyuncular tarafından görünebilir kılınacak. Ek olarak rauntların ortasında veri taşıyıcıları, haritanın rastgele konumlarında yer alacak. Bunları toplamanız halinde bu objeler, oyun içi ekonominin bir parçası olan Dark Market credit’lere dönüşecek ve bunlar ile oyun öncesi silah ve ekipman satın alabileceksiniz.

c

Hazard Zone, All-Out Warfare modundaki yedi haritada da oynanabilecekken kullanılacak operatör sayısı ise sınırlı olacak. Örneğin bir takımda iki Irish olamayacak. Hepimizin çok sevdiği fırtınalar da burada yer alacak.

PvP ve PvE elementleri içermesinin yanısıra hem geleneksel battle-royale hem de Escape from Tarkov’dan esinlenen Hazard Zone, oyuna yeni bir rüzgar getirecek gibi duruyor. Peki DICE, bu modu gerçekten de anlatıldığı üzere zorlu bir hale getirebilecek mi?

Battlefield 2042; PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için19 Kasım tarihinde çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image