Battlefield 2042 Oynaması Ücretsiz Modele Geçiş Yapabilir

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

‏Electronic Arts tarafından yayınlanan popüler Battlefield markasının son oyunu olan Battlefield 2042, finansal yönde büyük olumsuzluklarla uğraşıyor. EA’in ve oyuncuların beklentilerini karşılama konusunda başarısız olan oyunu içinde bulunduğu ekonomik bataktan kurtarmak için şirket içerisinde çeşitli düşüncelerin türediği söyleniyor ve bunlardan birisi de oyunun free to play yani oynaması ücretsiz bir hâle dönüştürülmesi olarak gözüküyor.

Elimize geçen bu bilgiyi ise sızıntılarıyla ünlü olan Tom Henderson’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama sonucu öğrendik.

Tom Henderson’ın Battlefield 2042 ile ilgili açıklaması:

Ayrıca Henderson, konu ile ilgili bugün içerisindeki daha fazla bilgi edineceğini de belirtmiş.

19 Kasım 2021 tarihinde büyük beklentilerle ve iyi bir beta sürecinin ardından çıkışını yapan ama beklentileri karşılayamayan Battlefield 2042, free to play modeline geçmesi hâlinde seri içerisinde free to play olarak oynanan üçüncü oyun olarak geçecek.

Bunu daha önce Battlefield Heroes ve Battlefield play4free projeleri üzerinde denemişlerdi ancak bu oyunlar çıktığı andan itibaren oynaması ücretsiz olan yapımlardı. Yani Battlefield 2042 oyuncu sayısını ve finansal yönünü korumak için seri içerisinde  böyle bir işe imza atan ilk oyun olacak (Tabi gerçekleşirse).

Battlefield 2042’nin Steam platformu üzerindeki olumlu inceleme oranı %30 olup bu durum oyunun çoğunlukla olumsuz olarak yansımasına sebep olmuştu. Bu olumsuz incelemelerin yanında oyun çok fazla oyuncu kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Dün aynı anda sadece 8 bin oyuncu tarafından oynanan oyun Battlefield V ve Battlefield 1’in gerisinde kalmış durumda bulunuyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir