Battlefield 2042 İlk Haftasında Ne Kadar Sattı?

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

Battlefield 2042 çok fazla sorun ile 19 Kasım’da çıkışını gerçekleştirdi. Her ne kadar bir çok güncelleme yayınlanmış olsa da oyun hala sorunlarla dolu. Bu sebeple DICE’ın ünlü FPS serisinin son oyunu oldukça ağır eleştirilerle karşılaştı.  Ancak gerçek şu ki, oyun çok iyi satıyor.

Battlefield 2042 ilk haftasında önceki oyunlardan daha iyi sattı.

Bugün, sektörün tanınmış isimlerinden Tom Henderson, oyunun satış sayıları ile ilgili daha somut rakamlar ortaya koydu. Yayınladığı verilere göre, lansmanından sonraki ilk haftada Battlefield 2042, 4,23 milyon kopya sattı. Bu satış sayıları, Battlefield 1 (3,46 milyon), Bad Company 2 (1,39 milyon) ve Battlefield 4’ten (2,59 milyon) daha yüksek, ancak Battlefield 3’ün (4,68 milyon) gerisinde.

Ne yazık ki, bu satışların yüzde kaçının hoşnutsuz oyuncular tarafından iade edildiği bilinmiyor. EA’nın bu rakamları paylaşmaya istekli olacağından ise şüpheliyiz.

Diğer bir ilginç rakamlar ise ABD Şükran Günü tatilinde tüm platformlardaki aktif oyuncularının toplam sayısı 1,67 milyona ulaştı. Üstelik PC tarafındaki hesaplamalara göre Steam’de oyun oynayanlar, tüm oyuncuların yaklaşık %20’sini oluşturuyor.

Sonuç olarak kendimize şu soruyu sorabiliriz: Battlefield 2042’deki oyuncu sayısı hangi noktada azalmaya başlayacak ve bu oyunu satın alan oyuncular ne kadar süreyle daha oynamak isteyecekler? Oyundaki hataların ne hızla düzeltildiği kesinlikle bu gidişatı belirleyecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir