Battlefield 2042’deki Kasırgalar Problem Teşkil Edebilir

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Battlefield 2042 hakkındaki sızıntılarına güvenebileceğimiz içeriden bir geliştiriciye göre tanıtım fragmanlarında gördüğümüz ve sıkça oyun severlerin gözüne sokulan kasırgalar, oyuna yarardan çok zarar getirebilirmiş.

Kabul etmek gerekir ki DICE, yeni Battlefield oyunu ile işleri yoluna koymak için büyük çaba harcıyor zira büyük çapta oyuncu içerebilecek haritalar ve yakın gelecekte geçmesi beklenen bir hikaye oyun severleri ciddi şekilde heyecanlandırdı. Bunun yanında adından sıkça söz ettirilen Battlefield 2042’nin hava olayları, harita içerisinde yıkım ve kaos yaratmakta ise bir hayli etkili. Birçok oyuncu şimdiden bu mekanikleri test etmek ve kasırganın kendilerini yutabilmesini sağlamak için ellerini kavuşturmaya başladı. Buna rağmen içeriden gelen bir bilgi, çok sevgili oyun severleri üzebilir.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 ve kasırga sorunsalı…

Birçok oyun hakkında yaptığı sızıntılarıyla tanıdığımız Tom Henderson’a göre kasırgalar ve fırtınaların etkisi ve yaratığı heyecanı, birkaç maç sonra yerini bıkkınlığa bırakabilirmiş. Elbette her içeriden gelen bilgiye olduğu gibi kuşkuyla yaklaşmak gerekir ama Henderson’un yorumlarına göre DICE, bu hava olaylarını oldukça tekrarlayan ve monoton bir biçimde oyuna entegre etmiş.

Battlefield 2042’nin yıkım olaylarına gelen yorumlar bu şekildeyken DICE tarafından ise halen daha bir yorum gelmedi. Elbette her kasırga, haritanın büyük bir bölümünü işgal etmeyecektir ama bir zaman sonra oldukça kıyasıya bir maçı bozan küçük bir fırtına, oyun severleri de kızdırabilir. Eğer ki hava olaylarının yaratacağı senaryolar bu denli tekrar eden ve tahmin edilebilir bir şekilde ise, o zaman vay halimize!

Buna rağmen Battlefield 2042; 22 Ekim tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. Beklemede kalın! Bu arada DICE, haritaları doldurmak için oyuna bot ekleyeceğini de onayladı, haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir