Battlefield 2042’nin Tasarımından Sorumlu Geliştirici Ayrıldı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

EA Dice’ın oyun tasarımından sorumlu başkanı ve Battlefield 2042, Battlefield V ve Star Wars Battlefront II gibi oyunlarda görev yapmış Fawzi Mesmar, yakın zamanda stüdyodan ayrılıyor. VGC’nin haberine göre çalışanlar, bu ani iş değişikliğini email yardımıyla öğrenmiş.

Battlefield 2042 ve Fawzi Mesmar ilişkisi

Mesmar, stüdyoyla yollarını ayırmasına çok önceden karar verdiğini açıklıyor. Başka bir stüdyodan reddedemeyeceği bir teklif alan geliştirici, yine de EA DICE içinde “tarihi bir dönüm noktası” olarak görülen Battlefield 2042’yi geliştirene kadar beklemeyi tercih etmiş.

bf2042

Bunun yanında ayrılma planlarının diğer projeler üzerinde etki yaratmasını istemeyen geliştirici, kararını bir tek CEO Oskar Gabrielson ile paylaşmış. Mesmar’ın yerine gelecek isim ise zamanı gelince açıklanacak.

Özellikle işler Battlefield için yokuş aşağı gitmeye başladığı bir zamanda Mesmar’ın stüdyodan ayrılması durumları nasıl değiştirecek göreceğiz zira 2042, hem oyunculardan hem de geliştiricilerden yoğun eleştiri almıştı. Hatta bunun için stüdyo, Update #2 altında oyuna yeni bir yama getirerek yapımı düzeltmeyi amaçlamıştı.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir