Battlefield 2042 Xbox Live Gold Abonelerine Kısa Süreliğine Ücretsiz

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft’un yüzlerce oyunu abonelerine sunduğu ve belirli süreler içinde de ücretsiz oyunlar verdiği Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate servisleri kimi zaman da kısa süreli ve deneme amaçlı ücretsiz oyunlarla karşımıza çıkıyor. Xbox’ın Free Play Days (Ücretsiz Oyun Günleri) olarak adlandırdığı bu kısa süreli ücretsiz oyun etkinliğinin yeni konuğu ise Battlefield 2042.

Ücretsiz Oyun Günlerinde Star Renegades ve The Sinking City dışında Battlefield 2042’de kısa süreliğine Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate abonelerine ücretsiz olarak sunuldu. Aboneler, 9 Ocak tarihine kadar da oyunu deneyimleyebilecekler.

Microsoft’un Ücretsiz Oyun Günleri etkinliği oyunları kısa süreliğine ücretsiz deneyimleme fırsatı verilmesinin yanında, oyunu indirip deneyip etmiş kullanıcıların indirimli haliyle satın almasına da olanak sağlanıyor. Oyunu deneyim edip beğenmiş kişiler için kaçmaz bir fırsat diyebiliriz.

Etkinlikte büyük bütçeli AAA oyunların sunulması çok da olağan dışı bir olay olmasa da, Battlefield 2042 gibi çıkışından bu yana çok kısa bir süre geçmiş bir yapımın bu servis sistemine gelmesi şaşırtıcı. EA’in yayıncılığını üstlendiği DICE imzalı yapım hatırlayacağınız üzere 19 Kasım 2021 tarihinde çıkışını yapmıştı.

Steam'de En Çok Satan

Genellikle, bir oyunun piyasaya sürüldükten sonra oyun servis aboneliklerinde ortaya çıkması biraz zaman alır. Battlefield 2042’nin de biraz erken olarak sunulmasının nedenlerinden biri oyunun piyasaya sürülmesinden sonra aldığı olumsuz eleştirilerin yanında popülaritesini yitirmeye başlaması olabilir. Zira piyasaya sürülmesinin ardından oyun, Steam üzerinde yılın en kötü eleştirilerini alan oyunlardan biri haline geldi ve geliştiriciler oyunun hayranların tepkisinin ardından hızlı bir teknik toparlama yoluna gitti.

Ayrıca oyunun oyuncu sayısı da lansmanından bu yana ciddi şekilde azalma yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Steam’de Kasım ayında 100.000 eş zamanlı oyuncuya sahip olan yapım bu oyuncu sayısını koruyamadı ve şuan yaklaşık günlük ortalama 10.000 eş zamanlı oyuncu ile oynanmaya devam ediyor. Her ne olursa olsun Ücretsiz Oyun Günleri kapsamında sunulan teklif, oyunun yeniden kitle kazanmasını sağlayacak bir hamle gibi gözüküyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir