Battlefield 2042’ye Yeni Harita, Yeni Uzmanlık ve Daha Fazlasını Getirecek 1. Sezon Tarihi Duyuruldu

Battlefield 2042'nin birinci sezonu birçok yeni mekan ve eşya ile geliyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Electronic Arts, Battlefield 2042‘nin birinci sezonunun çıkış tarihini bir oynanış fragmanı ile duyurdu.

Zero Hour ismiyle geçen birinci sezon 9 Haziran tarihinde gelirken, Exposure isimli yeni bir harita ve ücretsiz ile premium formatlı battle pass’ler içeriyor.

Battlefield 2042 Birinci Sezon: Zero Hour ne içeriyor?

Öncelikle sezon, yeni bir uzman karakter olan ve elinde roketatar benzeri bir silah taşıyan Ewelina Lis’i oyuna getiriyor. Öte yandan hayalet helikopterler ile Kanadalılarla dolu bir araştırma tesisini içeren ve dağlarla dolu bir harita olan Exposure da yapımda yer alacak.

Oyununun ilk battle-pass’i ise 30’u ücretsiz ve 70’i premium olacak şekilde 100 tier (aşamalı) eşya içeriyor.

“Ücretsiz tierler; yeni Uzmana (Lis), silahlara, araçlara, kozmetiklere ve daha fazlasına erişim sağlar. “Premium tierlerı tamamlamak; skinler, BFC, Oyuncu Kartı Arka Planları, Silah Tılsımları, Takedown’lar ve daha fazlasının kilidini açar.”

2022’nin erken safhalarında çıkış yapması planlanmış birinci sezon, DICE’ın oyunun olaylı çıkışını az da olsa düzeltebilmesi adına yaz aylarına kaydırılmıştı. DICE ise yakın zamanda oyunun Hazard Zone modu üzerinde yeni içerik yapmayı bıraktığını duyurmuştu.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir