Bethesda, Fallout 5 Planları Yapmaya Başladı, Ancak Yakın Bir Zamanda Göremeyeceğiz

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Oyun severler için çok özel oyunlardan bir tanesi olan The Elder Scrolls V: Skyrim bizlerle bulaşalı tamı tamına 10 yıl oluyor. Bunu kutlamak amacıyla IGN Unfiltered serisinin bir bölümünde Bethesda Game Studios’un Baş Yönetmeni ve Yapımcısı ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Todd Howard, röportaj sırasında en büyük markaları olan The Elder Scrolls, Starfield ve Fallout’un gelecekleri hakkında konuştu. Ayrıca ilgi çekici bazı detaylarda vermeyi ihmal etmedi.

Fallout 5

Gerçekten anlamıyorum Fallout bizlerin buradaki DNA’sının bir parçası. Başka bir stüdyonun dizginleri tamamen kendi eline almak istemesi tamamen bir saçmalık. Bizler böyle bir durumu kabul etmiyoruz. Bizler zaman zaman başka stüdyolar ile çalıştık. Ne zaman ne olacağını söylemek tamamen imkansız.

Fallout 5 Şuanlık Sadece 1 Sayfadan İbaret

Todd Howard, gelecek hakkında konuşmaktan çekinse de bazı detaylar vermeyi de ihmal etmedi. Ara sıra farklı firmalar ve insanlar ile çalışırken Fallout 5 için “tek sayfalık” geliştirme yaptığını söyledi. Howard’ın tanımına göre bahsi geçen tek sayfa, oyunun başlığı gibi temel bilgilerin yanı sıra oyunun arka planını ifade ediyor. Bu tek sayfada oyunun arkasında ki fikrin ne olduğunu açıklayan oldukça genel terimler yer alıyor.

Fallout 5 şuan için geliştirme aşamasının oldukça başlarında. Bu sebeple ön görülen çıkış tarihi gibi bilgilerin paylaşılmaması oldukça doğal. Howard, tıpkı The Elder Scrolls 6’da olduğu gibi Fallout 5’i de planlanan tarihten oldukça erken bir zamanda yayınlamak istediklerini de sözlerine ekledi.

Uzunca Bir Süre Fallout 5 Beklemeyin

Howard, “Elimi sallayarak dışarı çıkabilseydim yaptığımız işi hızlandırmanın bir yolunu bulmaya çalışırdım. Ancak bugün ne yazık ki sizlere ne zaman ne olacağını söylemem. Sizlere hiçbir şey için kesin bir taahüt veremem. Sadece şu an için odaklanmamız gereken bir Starfield ve hemen ardından The Elder Scrolls 6 olduğunu söyleyebilirim.” Howard’ın yaptığı açıklamalara göre uzunca bir süre yeni bir Fallout oyunu göremeyeceğiz. Ancak kendisi olağanüstü durumlar için açık bir kapı bırakmayı da ihmal etmedi.

Skyrim ve devamı arasında yaşadığınız türden bir boşluğa sahip olmayı planlıyor musunuz? sorusuna ise “Bu durumun iyi bir şey olduğunu söylemem. Keşke elimde bir değnek olsa ve sallayabilsem. Yapmak istediğimiz oyun ve fikirlere başlayıp ya da başlamayarak yeni fikirler ortaya çıkarabilsek.” cevabını verdi.

Howard sözlerine şunları da ekledi, “The Elder Scrolls 6 siz oyuncuların beklediği süreye değecek. Oyun çıktığı zaman gerçekten büyük ve etkileyici olacak.”

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir