Bethesda Launcher Tarihin Tozlu Sayfalarına Karışıyor…

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
5 Dk Okuma Süresi

Bethesda’nın özel paketler, indirimler yaptığı ve hatta arada ücretsiz oyunlar dağıttığı kendi launcher’ı olan Bethesda Launcher’a bu sene veda ediyoruz.

Bethesda, kendi resmi sitesi üzerinden Bethesda Launcher’ın Mayıs ayında kapatılacağını, Bethesda’nın Steam’e göç edeceğini açıkladı. Nisan ayının başlarından itibaren oyunlarınızı (Bethesda’nın ücretsiz verdiği oyunlar dahil) ve cüzdanınızı Steam’e aktarabileceksiniz.

Birçok oyunun kayıt dosyaları ise otomatik olarak aktarılacak, bazı oyunlarınkilerini ise manuel olarak aktarmak zorunda kalacaksınız. Bethesda Launcher’ın kapanması Bethesda.net hesaplarınızın silineceği anlamına gelmiyor. Şirket, önümüzdeki zamanlarda çıkış yapacak oyunlarında Bethesda.net hesaplarını desteklemeye devam edecek…

Bethesda Launcher

Bethesda Launcher Kapanması ve Steam’e Geçiş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

S: Oyunlarımı oynamaya nasıl devam edeceğim?
C: Bethesda.net başlatıcısı topluluğumuza oyun tecrübelerini Steam’de devam ettirmelerini tavsiye ediyoruz. Nisan ayının başlarında Bethesda.net kütüphaneni Steam’e aktarabileceksin. Bethesda.net başlatıcısında sahip olduğun tüm oyunlara Steam üzerinden ücretsiz ulaşabileceksin. Satın alımların, Steam hesabına aktarılacak. Çoğu oyunun kayıt dosyaları otomatik aktarılacak olsa da birkaçının dosyalarını elle aktarman gerekecek. Hangi oyunların dosyalarını elle aktarman gerekeceğini öğrenmek için SSS yazımızdaki “Oyunlarımdaki kayıt dosyalarıma ve ilerlememe ne olacak?” sorusunun cevabını okuyabilirsin.
S: Bethesda.net başlatıcısına (Bethesda launcher) ne olacak?
C: Mayıs ayına kadar Bethesda.net başlatıcısına ve başlatıcıdaki oyunlara erişim sağlamaya devam edeceksin. Mayıstan itibaren Bethesda.net başlatıcısındaki oyunlara erişimin olmayacak ve başlatıcıdan oyun oynayamayacaksın.
S: Hesabımı Steam’e aktardıktan sonra başlatıcıyı kullanmıyor olsam bile bir Bethesda.net hesabına ihtiyacım olacak mı?
C: Evet. Birçok oyunumuz ve sunduğumuz birçok hizmet hâlâ bir Bethesda.net hesabı gerektiriyor. Böylece oyun modları, görünümler gibi oyun içi eşyalar ve özel haber ile güncellemeler gibi Bethesda.net hizmetlerine erişim sağlayabileceksin.
S: (Bethesda launcher) Bethesda.net başlatıcısında sahip olduğum oyunlara Steam’den erişebilecek miyim?
C: Evet. Bethesda.net hesap bilgilerini Steam hesabına aktarmak için atman gereken bazı adımlar olacak. Steam’e aktarma işlemi ulaşılabilir olduğunda herkese haber vereceğiz ve bu SSS yazısına nereden ve nasıl aktarım yapabileceğinin bilgisini ekleyeceğiz. Bu işlemi, ulaşılabilir olmasından itibaren herhangi bir zaman başlatabileceğini, ancak mayıstan itibaren satın aldığın oyunları Bethesda.net başlatıcısından oynayamayacağını lütfen unutma. Mayısta Bethesda.net kütüphaneni değil, sadece bu oyunlara başlatıcı üzerinden erişimini kaybedeceksin.
S: Oyunlarımdaki kayıt dosyalarıma ve ilerlememe ne olacak?
C: Bethesda.net kütüphaneni Steam hesabına aktarmayı tercih edersen oyunlarına bıraktığın yerden devam edebilmen için oyunlardaki ilerlemeni ve kayıt dosyalarını mümkün olduğunda Steam’e nasıl aktarabileceğine dair bilgileri seninle paylaşacağız. Bazı oyunların kayıt dosyaları otomatik olarak aktarılacak ancak bazılarının kayıt dosyalarını elle Steam klasörüne kopyalaman gerekecek. Kayıt dosyalarını nasıl aktarabileceğine dair bilgileri yakında paylaşacağız. Şu an kayıt dosyaları aktarılamayan Wolfenstein: Youngblood haricinde neredeyse tüm oyunların kayıt dosyalarının otomatik olarak veya elle aktarılabilir olacağını düşünüyoruz.
Sanal para bakiyeleri, DLC ve oyun içi görünümler gibi oyun eklentileri de otomatik olarak aktarılacak.
S: Oyun içi sanal param (Atom, Crown vb.) Steam’e aktarılacak mı?
C: Evet. Bethesda.net cüzdanın, aktarma işlemini bitirdiğinde Steam’e aktarılacak.
S: Hesabımı Steam yerine PlayStation’a veya Xbox’a aktarabilir miyim?
C: Hayır. Bethesda.net hesap bilgilerini sadece PC platformunda aktarmayı destekleyebiliyoruz. PC hesap bilgilerini konsollara aktaramıyoruz.
S: Hesabımı Steam yerine PC’de bulunan başka bir hizmete aktarabilir miyim?
C: Hayır. Hesap bilgilerini Bethesda.net başlatıcısından sadece Steam’e aktarmayı destekleyebiliyoruz.
S: Başlatıcının kapanması Bethesda.net hesabımı etkileyecek mi?
C: Hayır. Fallout 76 gibi çevrimiçi oyunlarımızı oynamak ve diğer hizmetlerimize ulaşmak için hâlâ Bethesda.net hesabınla giriş yapman gerekecek. Oyunlarımız gelecekte Bethesda.net hesabı kullanmaya devam edecek.
S: Tüm diller desteklenmeye devam edecek mi?
C: Evet.
S: Arkadaş listeleri birleştirilecek mi? Bethesda.net’te eklediğim arkadaşlarımı tekrar eklemem gerekecek mi?
C: Bethesda.net arkadaş listesi bulunan oyunlar da birleştirilecek. Bu oyunlar arasında Fallout 76, DOOM Eternal, Wolfenstein: Youngblood, The Elder Scrolls: Legends, Rage 2 ve DEATHLOOP mevcut.
S: (Bethesda launcher) Bethesda.net başlatıcısının kapatılması, PC’de The Elder Scrolls: Online oynayabilmeme etki edecek mi?
C: Hayır. Bu değişiklik The Elder Scrolls: Online’ı etkilemeyecek.
Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir