Bethesda’nın Yeni Markası Redfall’dan Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı

Redfall, 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyun, hikaye odaklı bir oynanışa sahip olacak.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleşen Xbox & Bethesda Showcase’i her ne kadar beklediğimizi tam olarak bize veremese de bazı ilginç yeni oyunların kapısını oyunculara araladı. Bu ilgi çekici yeni oyun markalarından biri de hiç şüphesiz Arkane Studios ve Bethesda Softworks’ün birlikte geliştirmekte olduğu Redfall’du.

Tek oyunculu veya 4 kişiye kadar co-operative oynanabilen Redfall, oyunun ismini taşıyan bir adada geçen hikaye odaklı bir açık dünya aksiyon-FPS oyunu olarak tanıtıldı. Oyunun hikayesi adada yaşayan vampir lordlarının güneşi engelleyerek ve okyanusu Redfall kıyılarından geri iterek, adayı dış dünyadan ve herhangi bir kurtarma umudundan tamamen koparmasıyla başlıyor. Bu noktada oyuncular tek başına veya 4 kişiye kadar oluşan ekipleriyle bu vampir lordlarını ve ordularını yok etmeli ve Redfall’u kurtarmalısınız.

Oyunda oynanılabilir 4 farklı karakter çeşidi bulunuyor. Her bir karakterin farklı teçhizatları, özel vampir silahları ve özel yetenekleri bulunuyor. Bu karakterlere sırasıyla göz atacak olursak;

  • Layla Ellison: Bir şeylerin çok ters gittiği bir araştırma tesisinde staj yapan ve onu yoğun telekinetik yeteneklerle baş başa bırakan bir biyomedikal mühendisliği öğrencisi.
  • Jacob Boyer: Eski bir asker ve keskin nişancı. Redfall’daki garip olaylar, Jacob’ı gizemli bir vampir gözüyle ve yanından asla uzak olmayan hayalet bir kuzgunla baş başa bıraktı.

  • Remi de la Rosa: Hayatını ön saflarda geçirmiş parlak bir savaş mühendisi. Robot kohortu Bribón’un yardımıyla adada hayatta kalanları kurtarmaya yardım etmeye kararlı.

  • Devinder Crousley: Bir kriptozoolog ve hevesli bir mucit. Kendi yarattığı silahlarla donanmış, kendini kanıtlama görevinde.

Eğer oyunu tek başınıza oynayanlardan biri iseniz oyunun gizlilik mekanikleri de bulunuyor (tamamıyla bir gizlilik oyunu değil tabi ki ancak gizli ilerlenebilecek yerler var). Ayrıca oyun içerisinde korkmanız gereken tek şey vampirler değil. Bu vampirlere kendilerini adamış bir grup tarikatçı insan da oyuncuların önüne engel olarak çıkıyor. Yani Arkane Studios, oynanış anlamında oyuna çeşitlilik katmaya çalışmış.

2023’te PC ve Xbox konsollarına çıkacak olan Redfall, çapraz platformlu co op desteği ile çıktığı ilk günden Xbox Game Pass’e gelecek.

Redfall Oynanış Videosu:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir