Bethesda’nın Uzay Temalı RPG Oyunu Starfield, 2021 Yılı İçinde Çıkış Yapmayacak

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Bethesda tarafından geliştirilen tek oyunculu ve uzay temalı RPG oyunu Starfield, oyun dünyasının önde gelen araştırmacı gazetecilerinden Jason Schreier’ın söylediklerine göre bu sene çıkış yapmayacak.

Bethesda’nın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından Starfield oyunu, üzerine çok tartışılan bir konu oldu. Xbox’ın patronu Phil Spencer, yapılacak olan oyunun Game Pass’in kullanılabildiği platformların hemen hemen aynı olması sebebiyle Xbox konsollarına ve PC’ye özel olabilir diye bir açıklamasında belirtmişti.

Bazı söylentiler ise  oyun 2021’nin sonlarına doğru çıkacağını söylüyor fakat Bloomberg’den Jason Schreier’ın belirttiğine göre böyle bir şey olmayacak. Yakın tarihli bir Reddit AMA’sında Jason Schreier, hem oyunun bu sene çıkabileceği üzerine gelen soruya hem de gelecek ay düzenlenecek E3 gösteriminde oyun hakkında ilginç bir sunum olur mu sorusuna  “Hayır” diyerek kesin bir dille olmayacağını belirtti.

Jason Schreier bu kadar kesin konuştuğuna göre şirket veya stüdyo içinde bilgi akışı sağladığı bir kaynağının olma ihtimali çok yüksek. Ancak Microsoft veya Bethesda tarafından  net bir açıklama yapılmadığı sürece oyunun süreci hakkında kesin bir bilgi edinmemiz zor.

Microsoft ise E3 fuarına Forza Horizon 5 ve daha birçok markayla katılacağını açıklamıştı. Aynı zamanda Bethesda bir süre önce duyurduğu Indiana Jones oyunu hakkında da bize yeni bilgiler sunabilir. İleride neler olacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir