Biomutant Bir Milyonun Üzerinde Satmayı Başardı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

THQ Nordic’in aksiyon RPG oyunu Biomutant, piyasaya çıkışının ilk haftasında tüm maliyetlerini telafi etti ve bir milyondan fazla kopya satmış oldu.

Haberler, stüdyonun sahibi Embracer Group ve onun dün itibariyle gerçekleştirilen 2021 yılının ilk çeyreğini kapsayan finansal sonuç toplantısından geldi. Rapora göre oyun, geliştirme maliyetlerinin yanında pazarlama giderlerini ve Embracer’ın Experiment 101 ve IP haklarına sahip olması için gereken parayı da karşıladı. 

Biomutant raporu neler diyor?

“2021 yılının çeyreğindeki ana gelir faktörü oyunun, dahili stüdyomuz Experiment 101’den piyasaya sürülmesiydi. Oyun şu ana kadar bir milyondan fazla kopya sattı.

Experiment 101 ve IP için geliştirme ve pazarlamaya yapılan tam yatırımın yanı sıra satın alma maliyeti, lansmandan sonraki bir hafta içinde telafi edildi.”

Metacritic’de şu anda 64 gibi bir ortalamaya ve karışık yorumlara sahip olan böyle bir oyun için bunlar muhakkak güzel haberlerdir. Bizce de bir açık dünya aksiyon RPG oyununda olması gereken her elementi içeren ama bu potansiyeli bir türlü kullanmayı becerememiş olan Biomutant için satış sayıları ilaç gibi gelmiştir.

Biomutant

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image