Bir Devrin Sonu FarmVille Kapatılıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Bir Devrin Sonu FarmVille Kapatılıyor

Eminim benim gibi oyunu sevenleri için üzücü bir haberdir.

2009 yılından beri Facebook duvarlarını süsleyen FarmVille‘in kapatılma kararı duyuruldu. FarmVille’in geliştiricisi Zynga, 31 Aralık itibariyle orijinal FarmVille oyununun Facebook’tan kaldırılacağını açıklayan bir duyuru yayınladı. Bildiğiniz üzere Adobe, tüm internet tarayıcılarına verilen Flash Player desteğinin kaldırılacağını belirtmişti. FarmVille de bundan temelli etkilenen bir oyun.

Zamanında milyonlarca aktif kullanıcısı olan FarmVille çoğumuzun ilk oyunuydu. Sabahın köründe sırf hasat yapmak için kaldıran, belki de ilk bağımlılık yapan oyunumdu. Geçmişe ve nostaljiye sahip oyunların kapatılması bu bağlamda beni hep üzmüştür. 17 Kasım’da uygulama içi satın alımlar kaldırılsa da Zynga, kapatılma tarihine kadar oyun içi etkinliklerle FarmVille’in şenleneceğine dair güvence verdi. Mobil platformlarda olan FarmVille 2 ve gelmekte olan FarmVille 3 ise ne kadar eski oyunun yerini tutacak bilmiyorum.

Her şey için teşekkürler FarmVille.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir