Bir Hata Nedeniyle Steam’deki Rockstar Oyunları Satıştan Kaldırıldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Rockstar her zaman oyunlarını Steam için çıkartır ve oyuncularının çoğunu Steam’de görürüz. Ancak dün akşam garip bir olay oldu, Rockstar tüm oyunlarını Steam’den geri çekti. Hatta bu durum, bazı oyuncular için fırsat bile oldu.

Dün akşam saatlerinde ilginç bir şekilde tüm GTA oyunları, Max Payne serisi, RDR 2, Red Dead Online, L.A Noire ve Bully Steam’den bir anda kaldırıldı. Yani oyunlar satın alınamaz hale geldi. Yaşanan ve sebebi bilinmeyen bu olay SteamDB üzerinden de listelendi ve kısa süreliğine de olsa gündeme oturdu.

resim 2021 04 20 104013

Neyse ki Rockstar, bu durumun bir hata nedeniyle ortaya çıktığını açıkladı ve ardından neredeyse tüm Rockstar oyunları tekrardan satın alınmaya açıldı. Neredeyse diyoruz çünkü zamanın en iyi yarış oyunlarından biri olan Midnight Club 2, tekrardan yarım saatliğine satın alınmaya açıldıktan sonra tekrar kapandı. Bilmiyorsanız eğer açıklayalım, Midnight Club 2 oyunda bulunan müziklerin lisanslarının süresi dolması nedeni ile Steam’de satın alınmaya açık bir oyun değil maalesef.

Bunun sadece bir hata mı yoksa bu işin arkasında bir şey mi var bilemiyoruz ama Midnight Club 2’nin tekrardan kısa süreliğine satın alınmaya açılması serinin hayranlarını oldukça mutlu ettiğinden eminiz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir