Bir Modcu’nun Çözdüğü, GTA Online Yükleme Sürelerini Kısaltacak Güncelleme Rockstar Tarafından Geliyor

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Hatırlıyorsanız T0ST isimli bir mod geliştiricisi, GTA: Online PC sürümünün yükleme sürelerini %70 kısaltacak bir mod geliştirmişti. Daha doğrusu mod demeyelim de bunu düzeltmenin yolunu bulmuş ve bu durumun Rockstar tarafından kolayca çözülebileceğini söylemişti. Ayrıca T0ST bunu Github üzerinden de yayınlamıştı.

Rockstar Games ise, bu düzeltmenin kapsamlı bir araştırmasından ardından yükleme sürelerinin gerçekten çözülebileceğini açıkladı ve bunun nasıl yapılabileceğinin çözümünü sunan modcu T0ST ile iletişime geçip çabaları için teşekkür etti. Üstelik yeni güncellemenin yolda olduğunu ve yükleme sürelerini kısaltan bu düzeltmenin yakında gelecek olan yeni bir güncelleme ile resmiyet kazanacağını açıkladı.

Konu ile ilgili Rockstar Games yetkilileri PC Gamer‘a: “Kapsamlı bir araştırmanın ardından, oyuncunun aslında GTA Online’ın PC sürümü için yükleme sürelerinin kısaltılabileceği oyun kodunun bir yönünü ortaya çıkardığını doğrulayabiliriz. Bu incelemelerin bir sonucu olarak, yakında çıkacak bir güncellemede uygulanacak bazı değişiklikler yaptık.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan bu sorunun çözümünü bulan modcu T0ST ise Rockstar Games tarafından 10.000$ dolar ile ödüllendirmiş. Güzide şirketimiz Rockstar Games de bu ödemenin yapıldığını doğruladı.

Rockstar Games güncellemenin ne zaman geleceğinin açıklamasını yapmadı ama kısa zaman içerisinde gelmesi muhtemel.

GÜNCELLEME: Haberde bahsi geçen düzeltme oyuna gelen yaklaşık 400 mb’lık bir güncelleme ile eklendi. Dilerseniz yama notlarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image