Bir Sonraki Bioshock Oyunu Açık Dünya Olacak

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
1 Dk Okuma Süresi

Bir süre önce 2K Games’in Bioshock serisinin bir sonraki oyunu üzerinde çalışmak için yeni bir stüdyo kurduğunu duyduk. Şimdi de bazı yeni iş ilanları yayınlandı.

Bu iş ilanları sayesinde serinin yeni oyununda neler bekleyebileceğimiz hakkında birkaç ayrıntıyı öğrenmiş olduk. Geçmiş Bioshock oyunlarının aksine, FPS serinin bir sonraki oyunu, karakter odaklı hikayeler ve hem ana hem de yan görevler içeren bir açık dünya oyunu olacak.

Bir sonraki Bioshock oyunu üzerinde çalışan stüdyonun adı Cloud Chamber ve şu anda birkaç pozisyon için işe alım yapıyor. Bunlar arasında bir AI programcısı, UI/UX tasarımcısı, bir kaç araç programcısı, kıdemli dünya tasarımcısı, kıdemli bir teknik tasarımcı ve kıdemli bir yazar bulunmakta.

Özellikle Kıdemli Yazar rolünün tanımı, oyunun hem açık dünya hem de görev formatını doğrulular nitelikte. Zira ilanda “Açık dünya ortamında etkili, karakter odaklı hikayeler yaratabilecek birini bulmayı umuyoruz,” yazıyor ve daha sonra başarılı adayın “tasarımla ana ve yan görev içeriği için beyin fırtınası yapacağı” belirtiliyor.

Son olarak, Cloud Chamber’ın bir sonraki Bioshock ile biraz farklı şeyler planladığı açık bir şekilde görünüyor. Bakalım ilerleyen günlerde oyun ile ilgili yeni bilgiler verilecek mi? Bekleyelim görelim…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir