Biri Mobil Olmak Üzere İki Yeni Battlefield Oyunu Geliyor

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
2 Dk Okuma Süresi

Hepimizin bildiği gibi PC ve konsol için yeni bir Battlefield oyunu geliştiriliyor ve merakla bekleniyor. Twitter üzerinden yayınlanan makaleye göre, biri uzun süredir sızıntıları dolaşan Battlefield 6 ve diğeri ise bir mobil oyun olmak üzere 2 yeni oyun geliştirildiği açıklandı.

Açıklamalara göre, çok büyük bir ekip tarafından konsol ve PC için bir Battlefield oyunu geliştiriliyor. Özellikle makalede oyunun 2021’in sene sonlarında çıkacağının altını çizmişler.

PC ve konsol için geliştirilen yeni Battlefield oyunu şu anda cilalanma aşamasında olduğu ve Oyunun, her zamankinden daha fazla oyuncu barındıracağı, dev savaşlar içereceği ve ekibin teknolojiyi bir sonraki seviyeye taşımak için ellerinden geleni yaptıkları söyleniyor. Aynı zamanda sızıntılar, oyunun sadece yeni nesil konsollara ve PC’ye geleceğini işaret ediyordu.

Ek olarak 2022’de yeni bir Battlefield mobil oyunu geleceği açıklandı. Battlefield’ı daha fazla platforma taşımak için uğraştıklarını ve bunlardan ilkinin mobil platform olacağı duyuruldu. Mobil oyunun henüz ana odağının hikaye veya çok oyunculu Mod olacağı hakkında bir bilgi verilmedi fakat oyunda çoklu savaşlar olacağının da altı çizildi. Mobil oyunun 2022 yılında bizlerle buluşturulması bekleniyor.

Oskar Gabrielson yani DICE genel müdürü tarafından yapılan bir diğer açıklama ise 2022 yılında çıkacak mobil oyunun, PC ve konsollar için piyasaya sürülecek yeni Battlefield oyunundan tamamen farklı bir oyun olduğunu ve geliştirme sürecini aksatmayacağını açıkladı.

Yakın zamanda yeni Battlefield oyunlarıyla ilgili yeni duyurular da yapılacağı açıklananlar arasında.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir