Black Desert, Sabah Işığı Diyarı Seul’ü İçeren Geliştirici Yorumu Videosunu Yayınladı

Merakla beklenen genişleme paketi "Sabah Işığı Diyarı: Seul" ile ilgili yeni bilgiler de maceracılar için hoş bir sürpriz oldu. 

Brz Konuk
Brz Konuk
3 Dk Okuma Süresi

Pearl Abyss, Black Desert’ın resmi YouTube kanalında bir “Geliştirici Yorumu Videosu” yayınladı. Geliştiriciler, yaklaşan güncellemelerin ve performans iyileştirmelerinin geliştirilme sürecini ayrıntılı bir şekilde anlattı. Merakla beklenen genişleme paketi “Sabah Işığı Diyarı: Seul” ile ilgili yeni bilgiler de maceracılar için hoş bir sürpriz oldu. 

Sabah Işığı Diyarı: Seul

Son Calpheon Şöleni sırasında ortaya çıkan ilk görüntülerin ardından, geliştiriciler Sabah Işığı Diyarı: Seul’e dair bir ön gösterim yaptı. Her ne kadar ilk bölüm ile aynı dönemsel ilhamı paylaşsa da, maceracılar Kore’nin başkenti olan Orta Çağ Seul’ünde geçen yepyeni bir maceraya atılabilecekler.

IC Image Castle Ruins 0 1

Gyeongbokgung Sarayı ve Gyeonghoeru Köşkü gibi daha önce açıklanan yerlere ek olarak, geliştiriciler maceracıların keşfedebilecekleri Kraliyet Soruşturma Bürosu, Çiçekli Bataklık ve Kale Harabeleri gibi kültürel açıdan ikonik gerçek yaşam yerlerinin yeni ekran görüntülerini yayınladı. Videoda gösterilen her bir ekran görüntüsü yeni bölgenin devasa ölçeğine dair ipuçları veriyor. 

Sabah Işığı Diyarı: Seul sekiz heyecan verici yeni hikaye içerecek. Örneğin, çiçekler ve gizemli sislerle dolu geniş bir arazi olan Çiçekli Bataklık, “Janghwa ve Hongryeon Kardeşlerin Hikayesi”nin ana sahnesi olacak. 

Yeni bölgedeki  “Kara Tapınak” adlı boss infazı içeriğine, maceracıların diğer klan üyeleriyle birlikte bossun üstesinden gelebilecekleri iş birliğine dayalı bir boss saldırısıyla meydan okunabilecek. Ayrıca genellikle soylularla ilişkilendirilen Kore geleneksel müziğinin klasik bir türü olan “Jeongak”a dayanan yeni bestelenmiş arka plan müziği sayesinde, maceracılar kendilerini bu yeni yolculuğa tamamen kaptırabilecek. 

IC Image Dark Bonghwang 0 1

Yol Haritasında İlerleme ve Daha Fazlası

Black Desert geliştiricileri, yılın başında duyurulan her bir iyileştirme ve güncellemeyle ilgili geliştirme durumlarını belirli tarihlerle paylaştı. 

Ekip, çeşitli alanlarda yaşam kalitesini iyileştirmeye kararlı olduğundan, Black Desert karakterlerinin Yaşam Becerisi levellerini entegre edecek, yani maceracıların artık her karakter için ayrı ayrı level ilerletmesine gerek kalmayacak. Güncelleme çok kısa bir süre sonra 24 Nisan’da uygulanacak.

IC Image Flower Sunken Swamp 0 1

Ekip ayrıca “Kara Ruh’un Öfkesi %200” becerisini yenilemeye yönelik iddialı planlarıyla da izleyicileri şaşırttı. Değişikliğe tabi tutulan bu sınıfların becerileri, daha aksiyon dolu hareketlerle yeni ve hoş bir görünüme kavuşacak.

Videoda ayrıca, ekibin şu anda özellikle yeni ve geri dönen maceracılar için oynanışta büyük bir zenginlik olan Kara Taş entegrasyonuna odaklanan eşya basitleştirilmesine ilişkin geliştirme durumu da paylaşıldı. Mevcut maceracılar için, uzun zamandır beklenen üst düzey aksesuar “Deboreka’nın Yüzüğü” kısa süre içinde çıkış yapacak.

Black Desert’ın Kore’deki 10. yıl kutlamalarının bir parçası olarak, ekip mevcut oynanışı geliştirmeye kendini adamış durumda ve global maceracıların keyif alması için Sabah Işığı Diyarı: Seul gibi yepyeni içerikler sunuyor. 

IC Image Uigeumbu 0 1

Yaklaşan güncellemelerle ilgili daha fazla detayı Geliştirici Yorumu Videosunda bulabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir