Kabus22’nin Geliştiricileri, Metal Gear ve Portal’dan İlham Alan Black State’i Duyurdu

Motion Blur, aksiyon macera türündeki yapımı Black State'i global olarak duyurdu.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Zamanının ikonik oyunlarından sayılan Kabus22 ile geçmişte Türk oyun sektöründe yer edinen Motion Blur isimli stüdyo, uzun bir aranın ardından bir sonraki oyunları Black State’i duyurdu.

Metal Gear Solid’in casusluk aksiyonuyla Portal’ın gerçeklik algısını değiştiren portal teknolojisini harmanlayarak sunan Black State, üçüncü şahıs kamera açısına sahip bir oynanış sunacak.

Black State hakkında bazı kısa bilgiler

Unreal Engine 5 ile geliştirilen bu aksiyon macera türündeki yapıma ait fragman ise oldukça kaliteli ve tok duran uzun bir oynanış sekansı içeriyor.

IGN’in global sitesinde yayınlanan haberde oyunun hikayesi ise böyle anlatılıyor:

“Eski bir askeri efsane, gizemli bir görev için çağrıldı: Tutsak bir bilim adamını kurtarmak ve dehşet verici bir olayın ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak. Esrarengiz Mimarlar tarafından verilen görev, bilinmeyen bölgedeki bazı portalların öngörülemeyen ve tehlikeli sonuçlara yol açmasıyla belirsizlikle örtülüyor. Her portal yeni sırları ve zorlukları ortaya çıkarıyor. Karakter, görevini tamamlaması ve gizli gerçekleri ortaya çıkarması için bu tehlikeli manzarada ilerlemeli ve her eşiğin arkasında onu neyin beklediğini keşfetmeli.”

Black State’in çıkış tarihi henüz bilinmese de PC platformuna (Steam ve Epic Games Store) yayınlanacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir