Söylenti: Blizzard’ın Geliştirdiği AAA Hayata Kalma Oyunun Kod Adı ile Bazı Detayları Ortaya Çıktı

Söylentilere göre Blizzard'ın geliştirmekte olduğu bu yeni AAA hayatta kalma oyunu birinci şahıs bakış açısı ile oyunculara sunulacak.

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
1 Dk Okuma Süresi
Blizzard

Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Blizzard, yeni bir AAA kalitesiyle hayatta kalma türünde bir oyun geliştirdiğini bir konsept resimle oyunculara duyurmuştu. Bildiğiniz üzere geliştirilen yapımın Blizzard’ın diğer oyunlarıyla herhangi bir bağlantısı olmayacağı belirtilmişti.

Öte yandan neredeyse beş yıldır geliştirildiği söylenen yapım hakkında bugün itibariyle farklı detaylar da öğrenmiş olduk.

Blizzard’ın geliştirdiği yapımın kod adı nedir?

Windows Central’dan Jez Corden’ın Randal Thor 19 ile Xbox Two Podcast yayınına göre yapımın kod ismi Odyssey iken tür olarak Everwild ve estetik açısından Fable Legends’ı anımsattığı ifade edildi.

Oyunun sahip olduğu masal anlatı tarafının yanı sıra bir nevi simya içeren, neredeyse steampunk ögelerine kayan kısımlara da sahip olacak. Genelde hayata kalma oyunlarının büyük bir kısmında kullanılan birinci şahıs görüş açısı oyunculara sunulacak.

Bildiğimiz hayatta kalma oyunlarından alışkın olduğumuz ev (base) kurma ve eşya üretme mekaniklerinin yanı sıra oyuncuların kendi aralarında eşya ticaretine de girebileceği söyleniyor. Buna rağmen Corden, oyunun MMO türünde değil de ARK: Survival Evolved gibi geleneksel bir yapıda olacağını düşünüyor.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir