Blizzard Entertainment Önümüzdeki Sene Online Bir BlizzCon’un Olacağını Duyurdu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Blizzard Entertainment Önümüzdeki Sene Online Bir BlizzCon’un Olacağını Duyurdu

Mayıs ayında BlizzCon 2020’in fişi pandemi yüzünden çekilmek zorunda kalınmıştı. Ancak diğer şirketlerin yaptığı gibi Blizzard Entertainment da bir sonraki BlizzCon’u dijital ortamda yapmayı planlıyor. Activision Blizzard, 2021’deki BlizzCon’un yapılması takdirde host olacaklarını da duyurdu.

SGZTE2Y9SOPI1569931102295

BlizzCon yapımcısı Saralyn Smith, bu seneki fuarın da online şekilde yapılmasını önerdiğini ama bu vakte kadar planların halen daha belirsizliğini koruduğunu söyledi. Duruma bakılırsa şirket halen daha pandeminin gidişatını görmeye ve nabız tutmaya çalışıyor:

Biz BlizzCon ruhunu sizlere nasıl online olarak aktarabileceğimizi konuşuyoruz. Özellikle pandemi sürecinde sağlık protokollerine uyarak topluluk oluşturmaktan kaçınıyoruz. Bu online etkinliği en kısa zamanda yapmak istiyoruz ama şimdiki sürece bakıldığında büyük ihtimalle önümüzdeki sene olacak.

BlizzCon bu sene ile beraber espor turnuvalarını da bünyesine taşımak ve birkaç turnuva finalini göstermek istiyor. Ancak şu anki durum, hiç de iç açıcı değil ve yetkililer de BlizzCon’un 2021 yılında dijital hale getirilmesine sıcak bakıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir