BlizzCon 2020 İptal Edildi

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
1 Dk Okuma Süresi

BlizzCon 2020 İptal Edildi

Bu sene iptal olan etkinlikler arasına Blizzcon da katıldı. Nisan ayında Blizzard, Blizzcon’un bu yıl KOVİD-19 salgını nedeniyle bu sene mümkün olmayabileceğinin açıklamasında bulunmuştu. Bugün, stüdyonun resmi duyurusunda BlizzCon 2020 iptal edildi.

BlizzCon yönetici yapımcısı Saralyn Smith,” bu süre zarfında, yapmak istediğimiz tüm sağlık ve güvenlik hususlarının doğrultusunda bir kongrenin nasıl yapılabileceği hakkında birçok tartışma yaptık ” dedi. “Ayrıca, gidebileceğimiz farklı yollar ve önümüzdeki aylarda ulusal ve yerel sağlık kılavuzlarındaki olabilecek olan değişkenlikten dolayı durumun oldukça karmaşık olabileceğini konuştuk. Sonuçta, seçeneklerimizi düşündükten sonra, bu yıl Blizzcon’un yapılmamasına dair çok zor bir karara vardık. Emin olun bizlerde sizler gibi aynı hayal kırıklığını yaşıyoruz.”

İyi haber şu ki, diğer birçok şirket gibi etkinliğin yokluğunda BlizzCon ruhunu vermek için çevrimiçi bir etkinlik planlıyor. Çevrimiçi olacak etkinliğin ayrıntıları ve net bir tarih henüz verilmiş değil, ancak beklentiler üzerine 2021’in başlarında gerçekleşeceği düşünülüyor; Hearthstone küresel Finalleri ve Overwatch Dünya Kupası da dahil olmak üzere normalde Blizzcon’da gerçekleşen bazı e-spor yarışmalarının tarihleri de değiştirilmesi planlanıyor.

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image