Bu Haftanın Öne Çıkan Indie Oyun Haberleri (21 Haziran 2021 – 27 Haziran 2021)

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
7 Dk Okuma Süresi

Bu haftanın öne çıkan ve gelecek vaat eden indie oyun haberlerini tek haberde topladık. Indie oyunlara girmek istiyor veya onları takip etmek istiyorsanız, bu serilerimizi kaçırmamanızı öneririz. Bir önceki indie oyun haberlerimize ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Haftanın Indie Oyun Haberleri (21 Haziran 2021 – 27 Haziran 2021)

 

Dungeons & Dragons’tan yeni bir sinematik fragman ve konsola uyarlanan bir point-click oyunu! (21 Haziran Pazartesi)

  • Geliştirici ekip Tuque Games’in önderliğindeki Dungeons & Dragons: Dark Alliance, her ne kadar çıkışını gerçekleştirmiş olsa da sinematik fragmanını es geçemezdik. Dungeons & Dragons evreninde geçen ve gerçek zamanlı kombat mekanikleriyle yoğurulmuş bu oyunda, RPG’yi tabiri caizse dibine kadar yaşayacaksınız. Kahramanınızı seçin ve co-op seçeneği sayesinde arkadaşlarınızla birlikte Icewind Dale’da her geçen gün büyüyen kötüyü bir kez daha durdurun. Dungeons & Dragons: Dark Alliance, 22 Haziran’da PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yaptı. Oyuna, Xbox Game Pass üzerinden de erişmeniz mümkün. Sinematik fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

  • Geliştirici Joe Richardson ve yayıncı Digerati’nin duyurusuna göre Pythonvari bir point-and-click macera oyunu olan The Procession To Calvary, 1 Temmuz’da Switch ve 2 Temmuz’da Xbox One için çıkış yapacak. PS4 için çıkış tarihi ise çok yakın bir zamanda teyit edilecek. Oyun, PC’ye ise Nisan 2020 gibi Steam üzerinden çıkış yapmıştı. Rembrandt, Botticelli, Michelangelo gibi sanatçıların Rönesans tablolarına doyacağınız bu oyunda oldukça detaylı ve zengin manzaralar eşliğinde bir yolculuğa çıkın, isterseniz bulmacaları çözün isterseniz de karşınızdaki her bir kişiyi öldürün. 

Escape from Naraka artık çıkış yapmaya hazır! (22 Haziran Salı)

  • SEUM, Dark Deception ve Doom’dan ilham alan birinci şahıs hayatta kalma korku oyunu olan Escape from Naraka, 29 Temmuz’da Steam üzerinden çıkış yapacak. Xelo Games’in geliştirdiği Escape from Naraka’da, Bali efsane ve mitolojilerinden sıklıkla yararlanılmış. 3D scan teknolojisi ile oyuna entegre edilmiş büyük bir tapınakta kapana kısılan sizler, hayatta kalmada ustalaşmak için varınızı yoğunuzu ortaya koymanız gerekiyor. Birbirinden farklı seviyelerde gizli eşyaları bulun, yeteneklerinizi geliştirin ama bir yandan da yakalanmamayı unutmayın!

Ölüm ve yaşam zıtlaşmasını konu alan aksiyon türünden tutun da yolculuk temasına kadar her oyun var! (23 Haziran Çarşamba)

  • Hikaye anlatı yönü ön planda olan aksiyon oyunu Lost at Sea, 15 Temmuz tarihinde PlayStation 5, Xbox Series, ve PC için çıkış yapacak. Studio Fizbin’in geliştirdiği Lost at Sea’da hayatının son demlerinde olan Anna’nın geleceğini inşa etmek için öncelikle geçmişini şekillendirmelisiniz. Anna’nın zihninde bir yolculuğa çıkın ve bulmacalar çözerek onun hafızasını yeniden inşa etmesine yardım edin. Bunları yaparken hayat denen kavramın da insanları nasıl birkaç saniyede altını üstüne getirdiğini gözlemleyin nitekim karakterin yalnızlığı ve yaşadıkları, kimimize dokunaklı anlar yaşatacak kimimize de bunların bizim başımıza gelebileceğini de sorgulatacak. Esrarengiz bir adada korkulardan kaçarken neleri hatırlamak ve neleri yanınızda götürmek istediğinizi düşünün.

“Hayat, sen başka planlar yapmakla meşgulken başına gelenlerdir.” -John Lennon

  • Grimbart Tales’ın elle çizimli grafiklere sahip olduğu aksiyon macera oyunu ITORAH, bu sene içerisinde PC platformuna çıkış yapacak. Retro’dan esinlenilmiş bir platform oyunu olan ITORAH, eski Mezoamerikan kültür ve efsanelerinden sıkça esinlenmiş. Nahucan dünyasında Kara Veba yüzünden tek insan olan Itorah ile bambaşka yerlerden geçin, düşmanlarla savaşın ve “ev” dediğiniz toprakları kurtarın.

Assemble Entertainment CEO’su Stefan Marcinek bir basın açıklamasında; “ITORAH, herhangi bir oyuncunun anında aşina olacağı bir oyun” dedi. “Çağdaş oyuncuların beklediği 8 ve 16 bit platform türünün en iyi öğelerini ve en kaliteli özellikleri alıyor ve bunları sıkı, akıcı bir oyun ve sevimli karakterlerle dolu yürek ısıtan bir hikaye ile el yapımı canlı bir estetikle birleştiriyor.”

Grimbart Tales yaratıcı direktörü ve kurucu ortağı Artur Backer; “Assemble’ın yayın ortağımız olmasıyla birlikte, ITORAH’ın lansmanı gerçek oluyor ve bundan daha heyecanlı olamazdık. ITORAH mutlak bir aşk ile yapılan emekler silsilesi ve bizim ilk oyunumuz, bu yüzden bizim için gerçekten heyecan verici bir an. Bağımsız geliştiriciler olarak, çocukken bizi büyüleyen sayısız hatıranın şekillendirdiği bir evreni tasavvur etmek için yaratıcı özgürlüğe sahibiz. Amacımız gelecek nesillere benzer deneyimler yaratmak ve fantastik olana olan tutkumuzu aktarmak.”

  • Bulmacalarla dolu macera oyunu Vesper, 30 Temmuz’da Steam ve GOG üzerinden çıkış yapacak. 90’ların kült atmosferik platform oyunlarından esinlenen Vesper’da, Seven isimli küçük ve kaybolmuş bir android’i yönetiyoruz. Oyunda bulduğunuz Drive Gun ile ışıkları absorbe edin veya rakiplerinizin zihnini kontrol edin. Kaybolmuş medeniyetler içerisinde olduğunuz bu yolculuk, hiç bu kadar eğlenceli geçmemişti.

Crash Drive serisinin üçüncü oyunu bol aksiyonla geliyor! (24 Haziran Perşembe)

  • M2H, hemen hemen her arabayı çılgınca sürebildiğiniz ve diğer oyuncularla kapıştırabildiğiniz araba serisi Crash Drive’ın üçüncü oyununu duyurdu. PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, iOS ve Android için çıkış yapacak olan Crash Drive 3, 8 Temmuz’da çıkış yapacak. Bu oyunda yapamayacağınız şey yok!

Indie Oyun Haberlerini her hafta takip etmeyi unutmayın. Bu haftanın her gününden en ilgi çekici haberleri derlemeye çalıştım nitekim bazen çoğu gün, maalesef sizin ilginizi çekeceğini düşündüğüm haberler çıkmıyor. Buna rağmen indie ve indie oyun gündemini takip etmek, artık çok kolay!

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir