Call Of Duty 2021 Battle.net’de Açığa Çıktı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Aksiyon oyunu denildiğinde hepimizin aklına gelen ilk oyunlardan birisi de Call Of Duty serisidir. Hayranları tarafından oldukça sevilen COD serisi oldukça büyük başarılara da imza attı. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Call Of Duty: Black Ops Cold War’ın ardından serinin yeni oyunu hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Fakat nihayet serinin yeni oyunu hakkında söylentiler ve sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Vanguard adı ile bilinen 2. Dünya Savaşı temalı devam oyunu Slipstream kod adı ile Activision’ın Batttle.net platformda ortaya çıktı. Battle.net için kütüphane ve güncellemeleri depolamaya adanmış bir site bulunuyor. Sitenin adı ise BlizzTrack. Helba tarafından farkedilen bilgilere göre BlizzTrack’ın geliştiricisi Slepstream neredeyse her gün yeni güncellemeler yapıyor. Bu güncellemelerde ise haberimizin de konusu olan COD yatıyor. Oyun bazen “Fore”, bazen ise doğrudan “COD2021” olarak anılıyor.

SlipStream battle.net üzerinde birçok farklı logoya sahip. Bazı logolarda yer alan 2. Dünya Savaşı teması ve düzeni serinin tekrardan 2. Dünya Savaşına döneceğine işaret olabilir. Bu da oyun hakkında daha önce öne sürülen söylentileri doğrulamış oluyor.

SlipStream’in oyunun son adı mı yoksa başka bir kod adını mı belirttiği şuan için bilinmiyor. Black Ops Cold War çıkış yapmadan önce de oyun farklı platformlarda farklı kod adları ile anılmıştı. Bu durum oyun içerisinde ki bazı geliştirme dosyaları adları olabilir.

Dosyaların neden Battle.net üzerinde bulunduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı oldukça basit hala daha bir çok geliştirici evden çalışıyor. Üzerinde çalıştığı dosyaları ise ekip arkadaşlarına buradan gönderiyor olabilir. Ya da oyunun şu an alpha/beta sürümü testerler tarafından test ediliyor olabilir.

Resmi olarak açıklanmasa da yeni Call Of Duty oyunu bu yıl piyasaya çıkabilir.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir