Call of Duty Mobile’in İndirme Sayısı ve 2021 Yılı Geliri Açıklandı

Activision, oynaması ücretsiz mobil oyunu Call of Duty Mobile'ın kaç milyon indirme sayısına ulaştığı açıklandı.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Activison’ın kült oyun serisi Call of Duty, 2019 yılında oynaması ücretsiz mobil oyun ile karşımıza çıkmıştı. Özellikle mobil platformlar için devrim niteliğinde olan oyun hala daha popüleritesini sürdürmeye devam ediyor.

Activision Call of Duty Mobile’in performansından oldukça memnun olmalı ki serinin ücretsiz Battle Royale oyunu olan Call of Duty Warzone’un devam oyunu duyurulmuşken bir de oyunun mobil cihazlara da geleceği resmen onaylanmıştı. Serinin ücretsiz Battle Royale oyunu mobil platformlarda bizlerle buluşana kadar Call of Duty Mobile oynamaya devam edeceğiz. Ancak mobil platformlarda oldukça ses getirmeyi başaran oyun, indirme sayısıyla da başarıya imza attı.

call of duty mobile

Call of Duty Mobile 650 Milyon İndirmeye Ulaştı

Activision, Call of Duty Mobile’in bir yıl önce yarım milyon indirme sayısına ulaştığını açıklamıştı. Geçtiğimiz yıl indirme sayılarında yaşanan artışın oyunun Çin pazarına açılması ile doğrudan bağlantılı olduğu aşikardı. Şirket 2022 yılı mali raporlarını açıklarken oynaması ücretsiz mobil oyununa da değinmeyi ihmal etmedi.

Son açıklanan verilere göre Call of Duty Mobile 650 milyon indirmeye ulaştı. Evet oyun aradan geçen bir yıl boyunca 150 milyon kişi tarafından indirildi. Özellikle mobil bir oyun için oldukça etkileyici. Ayrıca Activison yayınladığı yıllık raporlarında mobil oyunun 2021 yılı içerisinde 1 milyar doların üzerinde tüketici harcamasıyla rekor bir yıl geçirdiğini açıkladı. Call of Duty’i her ay mobil platformlarda oynayan oyuncu sayısının, 2021’de konsol ve PC’de oynayan oyuncu sayısıyla neredeyse aynı olduğu olduğu da belirtildi.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir