Söylenti: İki Yeni Call of Duty Oyunu Şimdiden Geliştiriliyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Call of Duty Modern Warfare 3‘ün aldığı yoğun eleştiriler sonrasında markaya olan güvenin azaldığını belirtsek pek de yanlış olmayız. 16 ayda geliştirilen ve multiplayer modundan hallice bir görünüm sergileyen en yeni Call of Duty oyununun serinin gidişatını nasıl etkileyeceği de merak konusu oluyor.

Insider-Gaming’de oyun dünyasıyla alakalı yaptığı sızıntılarla bilinen Tom Henderson, Call of Duty serisi içerisinde geliştirilmekte olan diğer oyunları ve firmanın planlarını bildiği kadarıyla ifade etti.

Call of Duty hakkındaki söylentiler neler?

2024 yılı için Black Ops Gulf War söylentilerinin ardından Henderson, 2025 yılı için de bir Black Ops oyununun geliştirildiğini belirtiyor. Black Ops 2’den sonrasını konu alan yapımın kod ismi ise Saturn olarak geçiyor.

2030 yılında geçecek olan yapım, hayranlar tarafından sevilen bir ana karakterin dönüşünü ve yeni bir kötü karakteri bir araya getirecek. Black Ops 2’nin haritalarını remastered şeklinde sunacak olan Saturn; Pick 10 sistemi ve zombi modu gibi özellikler de içerecek.

Bunun dışında Henderson, Infinity Ward’un bir Modern Warfare 4’ü de geliştirmekte olduğunu ifade ediyor. Modern Warfare 3’e gelen kötü yorumlara rağmen iyi bir satış başarısı elde ettiğinden dolayı böyle bir karar alındığı da söyleniyor stüdyonun.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir