Call of Duty Next Sunumunda Gösterilenler: MW2, Warzone 2.0 ve Warzone Mobile

Call of Duty Next etkinliğinde Modern Warfare 2 için yeni bilgiler, Warzone 2.0 çıkış tarihi ve Warzone Mobile için oynanış videosu ile birlikte bir çok bilgi paylaşıldı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

Bugün TSİ 20.00’da düzenlenen Call of Duty Next sunumunda, Call of Duty markasına ait 3 adet oyun hakkında detaylar öğrendik. Sunum sırasında, Activision oyuncuları şaşırtmak için elinden geleni yapmış gibi duruyor. Dilerseniz sunumda gösterilen Call of Duty: Modern Warfare 2, Warzone 2.0 ve Warzone Mobile’in vaad ettiklerine sırasıyla oyun oyun bakalım.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Sunumda önemli bir yer edinen Modern Warfare 2, genel olarak çok oyunculu modlarının tanıtımıyla dikkat çekti.

Inflatable Decoy, Tac Cam ve Shock Stick isimli yeni araçların oyunda yer edeceği belirtilen yapıma, üçüncü şahıs bakış açılı bir mod da dahil yeni birkaç tane de yenilik eklenmiş durumda.

Aksiyon sırasında çevre elementlerini leyhimize kullanabilmemizi sağlayacak çıkıntılara tutunma mekaniği ve derin sulara dalıp içerisinde çatışmaya girebilme eklenmiş durumda. Su yüzeyinde yüzerken istediğimiz şekilde ağır silahlar da dahil tüm silahları kullanabilirken, kafamızı suyun altına soktuğumuz an sadece tabanca kullanabileceğiz.

16 Eylül itibaren açık beta erişimleri sırasıyla platformlar arasında açılacak. Bunun yanında ön sipariş verenlerin, oyunun çıkışından 8 gün önce hikaye modunu da oynayabileceğini tekrardan belirtelim.

Yapım 28 Ekim tarihinde PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC üzerinde çıkış yapacak.

Call of Duty: Warzone 2.0

Sunumda çıkış tarihi de dahil olmak üzere birçok detayı paylaşılan bir diğer yapım ise Warzone 2.0 idi. Yeni harita, yeni mekanikler ve yeni modun duyurulduğu yapımda gösterilenlere göz atalım.

Batı Asya’da bulunacağımız yeni Al Mazrah haritası üzerinde, battle royale modu içerisinde güvenli alan konusunda alışılmışın dışında bir durum gördük. Birden çok güvenli alanın aynı anda maç sırasında yer alabileceği gösterilirken aynı zamanda bu alanların, güvenli olmayan alan içerisinde bile olsa yeni güvenli alanların rastgele bir şekilde orada çıkma şansı yüksek durumda. Aynı harita içerisinde ayrıca “Gulag 2.0” adlı 1v1 veya 2v2 şeklinde savaşabileceğiniz bir mod da bulunuyor.

Modern Warfare 2’de su üzerindeki çatışmaların aynısı Warzone 2.0’d da yer alıyor. Ayrıca oyuna yepyeni bir sandbox deneyimi sunacağı iddia edilen DMZ modunun da geleceği duyuruldu.

Infinity Ward’ın yapımcılığını üstlendiği oyun, 16 Kasım tarihinde oynaması ücretsiz olarak çıkış yapacak.

Call of Duty: Warzone Mobile

Sunumun son sürprizi Warzone Mobile, yeni fragmanı ve oynanış videolarıyla birlikte bize sunuldu. Project Aurora kod adıyla ilk olarak piyasada gözükmeye başlayan yapım, kısa bir süre önce kendini resmi duyuruyla göstermişti.

Akıcı ve göze hoş gelen oynanışıyla dikkat çeken yapım, hoş grafikleriyle de mobil oyun pazarında yeni bir dev olarak yer alacak gibi duruyor. Klasik orijinal Warzone oyununda yer alan elementlerin bu oyunda da yer alacağı belirtilirken, ilk oyundan aşina olduğumuz Verdansk haritası bu yapımla beraber geri dönüyor.

Warzone Mobile projesinin başı Chris Plummer, oyunun maçlarında 120 adet oyuncu olacağını ve diğer battle royale oyunlarındaki gibi %90 bot oranına sahip olmayıp hepsinin “gerçek oyunculardan” oluşacağını söyledi.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir