Call Of Duty Oyunları 2003’den Beri Ne Kadar Sattı

Activision'dan büyük başarı...

Activision tarafından ilk oyunu 2003 yılında piyasaya çıkan Call Of Duty serisi dünyada en çok bilinen oyunlar arasında yer alıyor. Şirket tarafından paylaşılan bilgiler biz oyuncuları şaşırtmıyor. Şu ana kadar 17 ana hikaye ile karşımıza çıkan oyun bir çok firmanın el atması ile bu günlere geldi.

Biz oyuncuları mest eden savaş hikayeleri ile harikalar yaratan seri geçtiğimiz yıl çıkan battle royale oyunları Warzone ile ününe ün katmaya devam ediyor. Firmanın bizlerle paylaştığı verilere göre Call Of Duty serisi dünyada en çok satan 3.oyun ünvanını taşıyor. 2003 yılından beri serinin çıkan 17 oyununun toplam satış adedi 400 milyonu geçmiş durumda. Bu sayı da oldukça yüksek. Ayrıca serinin en çok satılan oyunu Call of Duty: Modern Warfare olurken, 2. ve 3. oyunlar da sırasıyla Call of Duty: Modern Warfare 3 ile Call of Duty: Black Ops. olmuş.

Firma battle royale türündeki oyunları Warzone için de bazı istatistikler paylaştı. 100 milyon oyuncu sayısına ulaşan oyunda çıktığı günden bu yana, 26.4 milyon kez paraşüt kullanıldı, 28.8 milyon kez maç oynandı, 8.1 milyon kez takım arkadaşı düşen oyuncuyu kaldırdı ve 8.33 milyon oyuncu Gulag’da haritaya geri dönebilmek için mücadele verdi.

Call Of Duty serisinin geldiği nokta bugün bizlerle buluşan Warzone 3.sezon öncesi paylaşıldı. Yeni sezonda yeni harita, yenilenmiş silahlar, yeni operatör ve zombi severler için daha fazla zombi bizleri bekliyor.

Kaynak
VG247

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu