MOBİL

Call of Duty Warzone Mobile mi Geliyor?

Call of Duty Warzone Mobile mi Geliyor?

Activision’ın yayınladığı bir iş ilanı listesi, şirketin şu anda Wzm olarak adlandırılan bir oyun için nitelikleri iyi bir  yönetici yapımcısı aradığını gösteriyor ve listede bahsedilen isim olan “Wzm” muhtemelen Warzone Mobile için bir kod adı.

Bahsi geçen bu iş listesinde “Dünyanın dört bir yanındaki Activision’a ait  stüdyoların çeşitli konumlarıyla işbirliği içinde olan.  Bu lider, mobil uygulama geliştiricisi terimini tanımlayan olmalı. Önemli unsurları bulup,  toplayabilen, bu unsurların neden önemli olduğunu ve başarı kriterlerinin neye bağlı olduğunu açıkça ifade edebilen yetenekli bir  uygulama geliştirme lideridir. Bu kısaca  listenin özeti denilebilir. Listeye göre en başarılı olan yönetici:

  • Konsol ve PC’deki sürümlerde olan Can alıcı noktaları mobile entegre etmesi lazım
  • Oyuncuların seveceği sınıfındaki en iyii mobil oyun deneyimini sağlamak; mobil cihazlara özgü eklemeler ve özellik değişiklikleri önererek ve üreterek Warzone formülünü geliştirmesi lazım.
  • Kullanıcı odaklı özellikler, UX ve genel kalite hakkında netlik ve kararlar almalı. Warzone Mobile  baş geliştirme ekini içinde  birincil iletişim noktası olarak hizmet etmeli.

Aynı zamanda şunuda hatırlatmak gerekir  Activision, Ekim 2019’da piyasaya sürülen ve geleneksel çok oyunculu seçeneklerle birlikte bir battle royale moduna sahip olan Call Of Duty: Mobile adındaki oyunu ile bir tecrübeye sahip. 

Oyunu çok başarılı oldu. Ancak Activision, özellikle Warzone unvanını taşıyan bir battle royale’e özgü bir oyunla daha da büyük şeylerin mümkün olduğunu hissetmiş olmalı. Çünkü şirket  Ağustos ayından yapmış olduğu yatırımcılarla toplantısında CoD mobile dikkat çekerek bunun gerçek bir başarı olduğunu ima ettiler. Bu durumda kuvvetli bir ihtimal yaratıyor. Warzone mobil mi geliyor?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu