Call of Duty: Warzone’da Hileciler ve Geliştiriciler Savaşı Devam Ediyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Call of Duty: Warzone geliştiricileri ile Activision’un sunucularını dolduran hileciler arasında başka bir bölüme tanıklık ediyoruz. Geçtiğimiz hafta içerisinde stüdyo, güvenlik önlemlerini arttırmak adına sadece hile yapan bir hesabın yerine o kullanıcıya bağlı bütün hesaplara yasak koyan bir güncellemeyi oyuna entegre etmişti. Tabii bu da uzun sürmedi…

Call of Duty: Warzone’da yaşanan son gelişmeler

Geliştiriciler de elleri altındaki ağır silahları çıkarmış olacaklar ki Twitter üzerinden hem hilecileri hem de bu mekanizmaları geliştiren yazılımcıları tehdit ettiler ve bir gün içerisinde 100.000’den fazla hesabı banladıklarını duyurdular.

Elbetre biliyoruz ki Raven Software bununla sınırlı kalmayacak ama başka bir donanım banı sistemini kullanmaya devam edecek. Normalde bu tarz bir korumaya karşılık cihaz ID’sini değiştirmek Activision’un çabalarını yetersiz kılıyordu ama görünüşe göre stüdyo, bunu da yamalamayı başarmış gibi duruyor.

Call of Duty: Warzone

Tiktok kullanıcısı rushman360, oyunda hile yaparken video çekmiş ve iki gün sonra tüm hesaplarının ban yediğini ama bilgisayar ID’sini değiştirdikten sonra problemsiz oyunu oynamaya devam ettiğini yazmıştı. Görünüşe göre, artık bu da geçerli değil.

@rushman360

Congratulations Activation #warzone #viral #fyp

♬ original sound – RUSH360

rushman360: “Yakında bu oyunda hiç hileci olmayacak. Activision’ı tebrik ve takdir ediyoruz.”

Warzone geliştiricilerine zafer yolu gözüktü mü?

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image