Capcom, Eski Oyun Serilerine Tekrardan Dönebilir Yeter ki Oyuncular İstesin

Oyuncular isterse Capcom'un eski oyun serilerinin yeni oyunlarını tekrardan görebiliriz.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Street Fighter ve Resident Evil markaları ile ün kazanan Capcom, 1983’ten bu yana oldukça fazla video oyun serilerine sahip olmasına rağmen, genellikle popüler markalarının yeni oyunlarını yapmaya yöneliyordu. Ancak görünen o ki şirketin eski oyunlara karşı olan düşüncesi değişmeye başladı.

Capcom Eski Oyun Serilerine Dönecek Mi?

Şirketin geçtiğimiz gün yatırımcılarıyla birlikte düzenlediği “yeni yatırımcı ilişkileri” konferansının soru-cevap bölümüne geçildiğinde gelen bir soru oldukça dikkat çekici. Zira soru, şirketin unutulan eski oyunları üzerine Capcom’un bir planı olup olmadığı? Şirket yetkilileri tarafından verilen cevap ise “şu anda piyasadan gelen isteğe bağlı verilere dayalı olarak gelecek için planları bir araya getiriyoruz. Bundan sonra, oyunu serilerimizi tasarlarken müşterilerin isteklerini dikkate almaya devam edeceğiz.” şeklinde oldu. Bu açıklamadan anladığımız kadarıyla da şirket oyuncuların taleplerine göre eski oyunlarını tekrardan canlandırabilir.

Okami

Bu eski oyunlar arasında da eleştirmenler ve oyuncular tarafından oldukça olumlu notlar alan, hatta Metacritic üzerinden 90+ puanlar alan Okami ve ortalamanın üzerinde olan oyun serisi, özellikle de ilk oyunu sevilen Lost Planet gibi oyunlara geri dönmesi bir hayli oyuncu tarafından bekleniyor.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir