CD Project Red, Cyberpunk 2077’ye Gelecek İlk Gün Yaması Büyük Hata Düzeltmeleri Vaat Ediyor

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077 incelemelerinin ilk dalgasıyla birlikte, oyunu inceleyenlerin görüşleri oyunun hikaye anlatımının kalitesi ve temaları konusunda farklılık gösterdi, ancak hepsi bir noktada hem fikir olduğu oyun inanılmaz bir şekilde buglarla dolu olduğu oldu.

Twitter’daki bir yazışmada, CD Projekt Red’den Fabian Mario Döhla, yaklaşık boyutu 43GB olan ilk gün yamasının oyunu tamamen farklı yapacağına dair söz verdi.

Cyberpunk 2077’nin hikayesi ve geniş dünyası açısından konuşulacak çok şey var gibi görünse de, şu anda olan hatalar sinir bozuyor. IGN incelemesinde: “Şaşırtıcı miktarda seçenek (ve birkaç bug) ile güzel bir şehir manzarası.” demişti. Bunu sadece IGN değil. Oyunu inceleyenlerin hepsi bu problemle karşı karşıya kaldı.

Oyunu 10 Aralık’ta piyasaya sürüldüğünde oynamayı planlayan insanlar, inceleme kodlarının yalnızca PC için verilmiş olması, oyunun yeni veya eski konsollarda nasıl çalışacağı hakkında hiçbir fikir vermemekle birlikte oyuncuları daha da endişelendiriyor.

CD Projekt Red’den Fabian Mario Döhla, Twitter’daki bazı ilgili yorumlara yanıt vererek oyunculara, yamadan sonra hataların daha az sorun olacağına dair güvence verdi. Bir cevapta, konsoldaki yamalı oyunun “farklı bir oyun” olacağını söyledi.

Ayrıca, inceleyenlerin karşılaştığı birçok hatanın ya zaten düzeltildiğini ya da ilk gün yamasında düzeltileceğini açıkladı. Hatta hataların çoğunun oyunu daha yüksek seviyede (bilgisayarlarının kaldırabileceğinden daha fazla ayarlar) oynayan inceleyenlerden kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

Oyunun 10 Aralık’ta piyasaya sürülmesiyle birlikte, önyükleme artık açıldı. Ancak oyunu inceleyenlerin karşılaştığı sorunlar bazı oyuncuları ön siparişler konusunda ikinci kez düşündürdüler. Cyberpunk’da yaşanan bugları (hataları) gelecek yamalar ile kontrol altına alacağı aşıkar, ancak bir çok oyuncu ilk gün yamasının yeterli olacağına inanmıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir