PCKONSOL

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin 2020 Yılında Çıkışa Hazır Olmadığını Biliyormuş

Biliyorsunuz ki, 2020 yılının en etkileyici oyunlarından biri Cyberpunk 2077 olmuştu. Bazı oyuncular oyunu yerden yere vurdu, bazı oyuncular oyunun çok güzel olduğunu söyledi. Öyle ya da Böyle, Cyberpunk 2077 oyuncular üzerinde bazıları için kötü, bazıları için çok güzel etki bırakmıştı.

Oyun çıkış yapmadan bir kaç gün önce inceleme puanları yayınlandı ve herkes gayet güzel bir oyun bekledi. Ancak oyuncular Cyberpunk 2077’yi, özellikle de PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerini oynadıktan sonra, hatalar, aksaklıklar ve daha fazlasıyla karşılaştıkça oyuncular hayal kırıklığına uğradılar.

Bloomberg’den Jason Schreier’in bir raporunda, CD Projekt Red oyunun 2020’de piyasaya sürülmeye hazır olmadığını biliyorlardı. Bir geliştiriciye göre, 2019 yılında ekibin kaydettiği ilerlemeye dayanarak “oyunun 2022’de hazır olmasını bekliyorlardı” dedi.

Bloomberg’e göre onlar için engel, geliştiricilerin motoru ve oyunu aynı anda geliştirmeye çalışmasıydı. Cyberpunk’taki bir geliştiricinin söylediği bir karar, “raylar önünüze aynı anda döşenirken bir treni sürmeye çalışmak” gibiydi. Hatırlıyorsanız, aynı durum Mount and Blade II: Bannerlord’un geliştirilmesinde, TaleWorlds’ün de başına gelmişti.

Jason Schreier Cyberpunk ile alakalı bir kaç tweet de attı.

“Cyberpunk 2077’de ne ters gitti? 20’den fazla mevcut olan ve eski CD Projekt ekibiyle yapılan görüşmeler karmaşık bir resim çiziyor. Kontrol edilmeyen hırs, teknik sıkıntılar, gerçekçi olmayan son tarihler ve hepsinden önemlisi tek bir inanç: “The Witcher 3’ü yaptık – işe yarayacak.”

[better-ads type=”banner” banner=”7217″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”0″][/better-ads]

“Son on yılda Cyberpunk 2077’nin ne kadar değiştiğini merak ediyorsanız: 2016’ya kadar bu üçüncü şahıs’da oynananbir oyundu. Başlangıçta öngörülen özellikler (duvarda koşma, uçan arabalar, araba pusuları) yol boyunca kesildi (oyun geliştirmede atipik değil)”

“Ve Cyberpunk 2077’deki polis sisteminin neden bu kadar kötü olduğunu merak ediyorsanız: Her şey son dakikada yapıldı. Nihai üründen de anlaşılacağı gibi, ekibin bir kısmı için neden Rockstar’ın kadrosunun bir kısmıyla hem RPG hem de GTA yapmaya çalıştıkları açık değildi.”

“Sonuç olarak: Cyberpunk sekiz yıl önce duyurulmuştu, ancak geliştirme gerçekten 2016 yılına kadar başlamadı. 2018’de, azıcık ama (çoğunlukla) sahte bir demo vardı. Personelin çoğu 2020’de piyasaya sürülmeye hazır olmayacağını biliyordu ve açıkça söyledi. Ancak yönetim CD Projekt Sihirine’e inanıyordu.”

Keşke Cyberpunk 2077 2022 yılında çıkış yapsaymış ve CD Projekt biz oyunculara akıllarında ne var sunabilseymiş. Tabii ki, Metal Gear Solid V gibi yarım kalmış oyun değil ama oyun aceleye gelmişe benziyor. CD Projekt, muhtemelen oyuncuların büyük tepkisinden korktuğu için oyunu vaktinden erken çıkış yaptırmış olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu