CD Projekt Red’i Önümüzdeki Yıllarda Neler Bekliyor?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

CD Projekt Red CEO’su Adam Kicinski, Polonyalı bir gazete olan Rzeczpospolita’ya verdiği bir röportajda şirketin ileriye dönük planlarından ve sektördeki konsolidasyon trendinden (ayrı stüdyoların bir araya gelmesi) bahsetti.

CD Projekt Red ve geleceği

Kicinski, şirketin önümüzdeki yılda aynı anda iki yüksek bütçeli yapımda çalışması için üretim kapasitesinin arttırılmasını amaçladığını ifade etti. Dolaylı olarak Polonyalı stüdyo, yeni IP’lere yönelmektense The Witcher ve Cyberpunk markalarını geliştirmeye devam edecek gibi duruyor.

cdprojekt

1200’den fazla insana iş yeri olan CD Projekt’te 660 kişi şirketin bağlı olduğu CD Projekt RED stüdyosunda çalışırken bu sayının yalnızca üçte biri Cyberpunk 2077 üzerinde görev yapıyor.

Sektördeki konsolidasyon eğilimi de röportajın bir başka konusuydu. Kicinski, diğer geliştiricileri ve stüdyoların satın alınmamasını desteklemediğini söylüyor zira şirket Digital Scapes’i satın alarak CD Projekt’in Kanada ayağını oluşturmuştu. Öte yandan şirket, başka bir stüdyo tarafından devralınmaya da sıcak bakmıyor, stratejik bir yatırımcı aramıyor ve eninde sonunda bağımsız kalmak istiyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir