KONSOLPC

CD Projekt Red Oyunculardan Özür Diledi

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077nin sosyal medya hesaplarında oyunun eski nesil konsollarda iyi optimize edilemediği ve hatalı olduğu için özür diledi.

Oyunda maalesef ki ciddi performans sorunları ve buglar mevcut. Öyle ki bazı buglar yüzünden yaptığınız göreve devam edememe gibi sorunlarla karşılaştık. Ancak etkileyici bir hikayeye, çok güzel görünen bir açık dünyaya ve dolu dolu içeriklere sahip bu oyun için düşüncemiz yakın zamanda CD Projekt’in sorunları çözebileceğinden yana.

Bu arada Sony’de, oyunun Playstation versiyonunda performans sorunları yaşayan ve mutsuz oyuncular için iade almaya başladığını da duyurdu. Bunun üzerine CD Projekt RED oyunun sosyal medya hesaplarından bir özür duyurusu paylaştı.

Duyuru metninin Türkçe’si ise şöyle;

“Sevgili oyuncular,

Öncelikle, oyun çıkış yapmadan önce eski nesil konsollarda göstermediğimiz ve sonuç olarak bunun da satın alma işleminizle ilgili daha bilinçli bir karar vermenize izin vermediği için sizden özür dileyerek başlamak istiyoruz. İkinci olarak, hataları ve çökmeleri düzelterek genel deneyimi iyileştirmeye daha fazla dikkat etmeliydik. İlk güncelleme daha yeni yayınlandı ve sonraki 7 gün içinde bir sonraki güncelleme gelecek. Yeni geliştirmeler hazır olduğunda sık sık güncelleme yapacağız. Tatillerin ardından çalışmaya devam edeceğiz – Ocak ayında 1. Yama ile başlayarak iki büyük yama yayınlayacağız. Bunu Şubat ayında 2 numaralı Yama izleyecek.

Bunlar birlikte, oyuncuların eski nesil konsollarda karşılaştığı en önemli sorunları çözülmelidir. Her yamanın yayınlanmadan önce hakkında sizi bilgilendireceğiz. Oyunu eski nesil konsolda, son nesil yüksek özellikli bilgisayarda veya yeni nesil bir konsolda çalışıyormuş gibi göstermeyecek, ancak buna yakın bir deneyim olacak.

Son olarak, oyunlarımızı satın alan herkesin satın alımlarından memnun kalmasını her zaman isteriz. Bize bir şans verirseniz seviniriz, ancak konsolunuzdaki oyundan memnun kalmadıysanız ve güncellemeleri beklemek istemiyorsanız kopyanızı iade etmeyi tercih edebilirsiniz. Dijital olarak satın alınan kopyalar için, lütfen sırasıyla PSN veya Xbox’ın iade sistemini kullanın. Kutulu sürümler için lütfen önce oyunu satın aldığınız mağazada para iadesi almaya çalışın. Bu mümkün değilse, lütfen helpmerefund@cdprojektred.com adresinden bizimle iletişime geçin ve size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Bugünden itibaren 21 Aralık 2020’ye kadar bir hafta boyunca bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sevgilerimizle, Marcin Iwiński, Adam Kiciński, Adam Badowski, Michał Nowakowski, Piotr Nielubowicz, Piotr Karwowski”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu