CD Projekt RED Tekrardan Oyunculardan Özür Diledi ve Oyunun Yol Haritasını Yayınladı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

CD Project Red`in kurucu ortağı olan Marcin Iwinski, Cyberpunk 2077’nin teknik durumundan dolayı oyunculardan özür diledi. Ayrıca Iwinski, oyunun bu yıl için izleyeceği yol haritasını da yayınladı.

Bu yol haritasına göre Cyberpunk 2077’ye bu yıl içerisinde 2 büyük yama, ücretsiz DLC’ler, ücretsiz yeni nesil konsol güncellemesi gelecek. Ancak yeni nesil konsol güncellemesi biraz ötelendi. Zira yılın ilk çeyreğinde gelmesi beklenen güncelleme, yılın sonlarında gelecek.

CD Projekt RED tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“Sevgili oyuncular,

Hataları ve çökmeleri gidermeye kararlıyız ve platformdan bağımsız olarak oyundan keyif aldığınızdan emin olmak için ilerideki güncellemelerle oyunu geliştirmeye ve çalışmaya devam edeceğiz.

Bu alanı, güncellemeler ve iyileştirmeler, ücretsiz DLC’ler ve daha fazlası hakkında bilgiler dahil olmak üzere Cyberpunk 2077’nin daha fazla geliştirilmesinde kaydedilen ilerlemeler hakkında sizi bilgilendirmek için kullanacağız.

Aşağıda, CD PROJEKT’in kurucu ortağının Cyberpunk 2077’nin çıkışına yönlendiren günlerin neye benzediğine dair kişisel açıklamasını bulacaksınız ve stüdyonun eski nesil konsollarda oyuna neler olduğuna dair bakış açısını paylaşacak.

Teşekkürler

CD PROJEKT RED”

Cyberpunk 2077 2021 yili yol haritasi

Görünüşe bakılırsa, Cyberpunk 2077 Online modu bu yıl içerisinde çıkış yapmayacak ama bizi ücretsiz DLC’ler bekliyor olacak. Bu DLC’ler nasıl olacak, ne zaman çıkış yapacak bilmiyoruz. Yeni yama ise 10 gün içerisinde yayınlanacak ve ardından irili ufaklı yamalar yayınlanmaya devam edilecek.

Ayrıca Cyberpunk’ın yeni nesil konsol güncellemesi ertelendi ama yol haritasına bakılırsa, yeni nesil güncellemesi 2021 yılının sonlarına doğru çıkış yapacak gibi gözüküyor. Acaba, yeni nesil güncellemesinde nasıl bir değişiklik olacak. Büyük ihtimalle, oyun grafik iyileştirmeleri alacak ve Dualsense’in özelliklerinden faydalanacaktır.

Bu 2 büyük yama Cyberpunk’ı daha iyi performans vermesine ve teknik hataların ortadan kaldırılmasına yarayacak. Böylelikle oyuncuya sağlıklı oyun deneyimi sunulacak.

Bu arada CD Projekt RED’in Playstation Store’da oyunu tekrardan satışa sunmak için Sony ile beraber çalışmaya başladığı da açıklandı. Ancak bu dönüş ne zaman olur bilemiyoruz. Konu ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak isterseniz de bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir