İÇERİKLERİlginç Haberler

CD Projekt’in Hackerlar Tarafından Çalınıp Açık Arttırmaya Çıkan Verileri Satıldı

CD Projekt Red ve bazı oyunların kaynak kodlarının siber saldırı sonucunda çalınması haberini sitemizde buradan paylaşmıştık.

Süreç, CD Projekt Red’in hacklenmesi ve Gwent’in kaynak kodlarının açığa çıkmasıyla başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Gwent’in yanına The Witcher 3 ve ayrı bir Ray Tracing versiyonu, Thronebreaker, Cyberpunk 2077 ve stüdyonun oyun motoru RedEngine’i de ekleyen hackerlar, bütün bu yapımları açık arttırmada satışa çıkardılar.

Twitter’dan Vx-Underground’a göre açık arttırma, Dark Web’de ünlü bir forumda gerçekleşmiş. Başlangıç fiyatı 1 milyon dolar olarak belirlenen tüm bu yapımlar ise KELA Research’e göre hackerları tatmin eden bir paraya satılmış.

Bunun yanında KELA, alıcının forum dışından biri olduğunu ve hacker’lara bu yapımların ve kodların bir daha dağıtılmayacağı sözünü de verdirttiğini ifade ediyor. Bu durum da acaba CD Projekt’in verileri kendi mi satın aldı acaba sorularını akıllara getiriyor. Zira CD Projekt bu hackerlarla asla pazarlık veya anlaşma yapmayacağını açıklamıştı. Belki de verileri kendileri el altından aldılar ve hackerların bu verilerini yok etmelerini istediler kim bilir? Bakalım olaylar bundan sonra nasıl yürüyecek?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu